Diablo 1.09 ironman runs.

Diablo 1 Hellfire Forum
Post Reply
d4rki
Posts: 12
Joined: 23 Oct, 2014 1:03

Diablo 1.09 ironman runs.

Post by d4rki »

Here you can read what ironman is http://realmsbeyond.net/diablo/vironman.html

Just beaten caves today as warrior lvl 21 on multiplayer.
I'll do hell tomorrow since each area take me from 3 to 4h fully focused. I want to save as much resources as i can and use them when i need them the most while healing myself with staff of healing outside of battle.

I kinda regret that i used identify scrolls so much earlier since i have couple of items to identify. 0 identify scrolls dropped at caves :/

My current gear
Normal bastard sword 6/15 dmg
Normal gothic plate 54 armor
Ring of the moon +5 all atributes
Ring of zest +9 vitality
Shield of skill +7 dex and 4 armor (small shield type)
Normal skull cap 4 armor

Staff of healing 38 charges

The protector 86 healing charges dropped at clvl11 (not identified but healing charges itself are really really helpful it had 2/86 charges but i saved stone shrine at catacombs clvl 5 for my 1st healing staff and now i can recharge them both with it :))

Its my second solo run as warrior last one ended at clvl 5 when fire arrow from chest pierced me from 100-0.


If someone is interested i can post screens from current run.

Im up for some runs from scratch trough tungle if someone want to.
Last edited by d4rki on 12 Nov, 2016 11:50, edited 1 time in total.
User avatar
Savrok
Posts: 146
Joined: 15 Jan, 2011 2:14
Location: Polska/Warszawa/Praga PN

Post by Savrok »

Cześć odpisałem Ci w twoim temacie żeby nie zaśmiecać innym ich tematów

Nie gram już od dawna w TH [postacie mam] odkąd Morda znerfił większość dobrych itemów po tym jak razem z paroma osobami nagraliśmy filmiki jak jego "uberbossy" się rozjeżdża bez picia mikstur.
Cymbał ręcznie zaczął zmieniać ponad 400 unikatów hehe i moim zdaniem spaprał do końca ten mod deepfire przestal grać, ja też a i Squall nie zagląda z którym mam kontakt przez FW czasem sobie jakiś film polecamy.

No ale D4rki jeśli ci się znudziło to kiczowate i kolorowe d3 to może kiedyś pogramy ekipką z TH na Dablo HD. Squallowi też się podoba odświeżone diabło bo pisal mi kiedyś na FW że ciekawie to wygląda i na pewno pogra jak będzie możliwość gry przez jakąś sieć.

Tak czy owak pozdrawiam miło spotkać kogoś z kim się katowało w diabło.
Tungle ACC : Fus
Diablo ACC : Bajadoz
Piszę po polsku bo lubię komunikować się w ojczystym języku a nie w "yngielskim".
User avatar
Noktis
Site Admin
Posts: 1251
Joined: 29 Jan, 2008 13:39
Location: Polska
Contact:

Post by Noktis »

d4rki przeniosłem temat do sekcji Daiblo 1 / Hellfire bo piszesz o klasycznym D1.

Savrok, on w każdym patchu zmienia itemy, więc powinieneś się przyzwyczaić. Ja tam wole grywalność niż hardkorowość. A taki wariant Iron Man w klasycznym Diablo 1 jest całkiem fajny. Grałem parę razy.
User avatar
Obishedo
Posts: 425
Joined: 09 Mar, 2013 14:14
Location: Jab?onowo Pomorskie - Poland
Contact:

Post by Obishedo »

Mój rekord w Iron Man to 10 obczyszczonych dlvl-i. Grałem wtedy magiem a towarzyszył mi Joiler i Locado[LS] z POL-1. Pamiętam jak dziś. Mieliśmy obczyszczony cały 11 dlvl i została 1 skrzynka do otwarcia. Locado szybko ją otworzył i nagle poszła nova błyskawic, która zabiła Joilera. Dramat bo to on był naszym głównym wojownikiem. Zwoju Wskrzeszenia nie mieliśmy i zeszliśmy razem z Locado sami we 2-óch na 12 dlvl, gdzie nas zaciukały bodajże Frost Chargery, już nie pamiętam dokładnie. Sorry za offtop, ale wspomnienia fajne i nie do powtórzenia.

Co do "The Hell" też już nie gram, mod ten to już jedna wielka porażka.
Image
d4rki
Posts: 12
Joined: 23 Oct, 2014 1:03

Post by d4rki »

@Savrok

Mozna ale powiem ci ze jak TH spadlo na psy i zagralismy ironmany na zwyklym diablo (swoja droga gralem je pierwszy raz wtedy) to gralo mi sie znacznie lepiej niz standardowo w jakikolwiek inny mod.

Diablo 1 HD przeszedlem na normalu i narazie stracilem motywacje. Za to pogralbym ironmany na multi jakby byl ktos chetny jak juz pisalem w pierwszym poscie.

@Noktis
Faktycznie tutaj bardziej pasuje dzieki.

@Obishedo

Dokladnie nie pamietam ale tez bodajze na multi jak gralem z innymi pare lat temu doszlismy wlasnie do caves lvl 11 czy 12, ale bylismy nie ostroczni i nie oszczedzalismy potkow takze to glownie sie przyczynilo do porazki. Teraz troche poczytalem o ludziach grajacych solo ironmany jak mniej wiecej prowadza swoja postac i zaszedlem dalej samemu.

Z tym ze wspomnienia nie do powtorzenia to bym sie klocil chociaz zalezy ile grales ten wariant diablo :)
User avatar
Savrok
Posts: 146
Joined: 15 Jan, 2011 2:14
Location: Polska/Warszawa/Praga PN

Post by Savrok »

Można pograć pisałem Squallowi to ucieszył się że wyszedłeś z za światów bo jakoś wtedy w TH tak nagle zniknąłeś i oczywiście pamiętał jak graliśmy ironmany hehe
Co ty robiłeś przez ten czas D4rki ... ? Ożeniłeś sie czy co ?

Jeśli chodzi o Ironmany to teraz chyba przez tnngle by się grało ten wariant gry.

Z resztą ja kiedys wymyśliłem też fajną idee gry Low Level potem nawet jeden typek z DONóW[nie pamietam nika] to opublikował i na POL jeden zaroiło się od postaci z LL przy niku.
Polegało to na tym że sie grało od 1wszego do piątego lvlu a sens był taki że low level uniki nabierały sensu oraz można było robic fajnie łuczniczke na miecz i tarcze. I nie można było pić butelek siły Magii itp

Reasumuąc to chętnie pograł bym coś takiego z bardziej trwałymi postaciami no bo ja właśnie zawsze przyzwyczajam się do tzw "swojego ludzika" hehe
Można by nadać temu jakieś nowe zasady że np nie wychodzisz z podziemi grasz tylko do 4 albo 5 lvl, jednym słowem coś co by cieszyło jak ironman, było wymagające i miało trwałe postacie.
Jakieś pomysły może ktoś ma... ?

Co do diablo to ciężko się moduje te gre, ostatnio bawiłem się doomem 1 i 2 to zrobiłem tam wszystko począwszy od własnych tekstur przedmiotów, nieba, po własne plansze i potwory. Powinny też pwstać jakieś bardziej przyjazne edytory do Diablo 1 wtedy można by zrobić naprawdę fajny mod w stylu ironmana z trwałymi postaciami

Wracając do Ironmanów to ja chyba też dalej niż za Caves nie doszedłem ale w normalnym Diablo to wielokrotnie ten 9-10 poziom dochodziliśmy, a nawet z wami jak grałem czyli ty, ja, Deep i Squall to chyba nam się udało do caves dojść tyle że to było chyba TH anie oryginalne diablo 1 z resztą dawno temu to było i pamięć mnie zawodzi.
Tungle ACC : Fus
Diablo ACC : Bajadoz
Piszę po polsku bo lubię komunikować się w ojczystym języku a nie w "yngielskim".
d4rki
Posts: 12
Joined: 23 Oct, 2014 1:03

Post by d4rki »

Okazuje sie ze jest ciezej niz myslalem dlvl 13 zajal mi 2h i jakies 28 chargesow z the protectora w tym pare potkow. Mialem zero rezistow a moimi przeciwnikami byli succubus, Maelstorm, Lava Maw.

Poradzilem sobie dzieki glownie lurowaniu przeciwnikow z luku i ciachaniu ich na rogach z miecza. Mialem jeden incydent gdzie uzylem cauldrona ktory okazal sie byc shrinem Holy jakie bylo moje zdziwinie kiedy wyladowalem za sciana miedzy kilkunastoma przeciwnikami, natychmiast cofnalem sie spowrotem do caves i pomyslalem zeby wejsc przez miasto do hella. Odebralem solidna lekcje i od teraz uzywam cauldronow wylacznie jesli wyczyszcze okolice ;)

Dropy nie byly specjalnie ciekawe gothic shield normalny, pare normalnych plate i pare slabych magicznych przedmiotow natomiast zostal jeszcze jeden cauldron i pomyslalem ze wezme naistotniejsze itemy zostawione w miescie i z ekwipunku w razie jesli wylosuje kapliczke Glimmering i okazalo sie wlasnie ze byl to ow shrine :)

Amulecik z 45% magic rezist z absorbcja polowy dmg z puapek bardzo przyzwoity nada sie jesli beda succubusy a na 15 napewno beda u lazarusa chociaz fire res by sie bardziej przydal ze wzgledu na dlvl 16 jesli zdolam tam dojsc.

Ring 38 hp zastapilem swoj z 9 vitality, skull cap zwykly z 4 armor zastapilem capem 3 armor i -3dfe, mieczyk broad sword z damages target armor (moze sie przydac jesli bede mial problem z trafieniem choc ma mniej dmg niz zwykly bastard sword).

Nadal zaden scroll of identify nie dropnal czyli od lvl 9-13 ni huhu.

Staty po dlvl 13

Image

Cala kaska, nadmiar potow, fire wall staff, booki i inne rzeczy sa w miescie.

Dlvl 14 Doom Guard i Fire Drake poszlo dosc szybko dropnal amulet, battle axe i ring nadal 0 identify scrolls.

Zaczalem dlvl 15... Mam najgorszy setup na jaki moglem trafic Snow Witch, Hell Spawn, Soul Burner nie wykosilem nawet polowy a poszlo mi okolo 25 chargesow na staffie + pare potionow, block wogole nie dziala pewnie dlatego ze mam za niski dex lub/i lvl narazie. Stwierdzilem, ze bede poslugiwal sie tylko lukiem i bede probowal je kosic na rogach tak zebym ja je trafial a one mnie nie, gdyz innaczej nie dotrwam do konca bo za czesto musze uzywac leczenia.

Przydalaby sie lepsza bron aby moc stunlokowac przeciwnikow (szczegolnie na rodzaj succubus) z tym, ze nawet jesli jakas zdobede nie mam gwarancji, ze bede mogl ja zidentyfikowac.

Narazie tyle.

edit:

W jednym z pomieszcze znalazlem blood fountain :) Staralem sie ubijac 1 max 2 succubusy i wracac do fontanny za kazdym razem jak spadnie mi hp do polowy.

Zostalo pomieszczenie lazarusa, rzucalem firewalle w miejsach w ktorych byli przeciwnicy tych co przezyli dobijalem z luku pod odpowienim katem aby nie zostac trafionym, niestety ten sposob nie zadzialal na bossy succubusow, rzucily sie na mnie obie na raz no to pobiegalem troche po dungeonie aby je rozdzielic i ubic pojedynczo co sie oczywiscie w koncu udalo. Sam lazarus zajal mi sporo czasu, jeden jego hit zabieral mi od 1/3 do 1/2 HP z racji tej. ze mialem 0 rezist fire i uzywalem ringa z 6 to hit i -40 light radius (swoja droga negatywny light radius jest przydatny aby zgubic aggro) zamiast 38 HP aby latwiej trafic z luku, w pewnym momencie przeteleportowal sie w takie miejsce, ze nie mogl mnie trafic jesli stalem pod odpowienim katem a ja go tak.

Dropnal rags, crown i mace. Z calego dlvl zdobylem rowniez jeden scroll of identify (od dlvl 9-15 tylko jeden), zdecydowalem sie uzyc go na koronie, okazalo sie ze jest to calkiem przyzwoity drop +9 all atri i 9 armor.

Na protectorze zostaly 3/86 charges, zwykly staff of healing 37/38 i jakies 28 potow (mix zoltych i czerwonych), staff of firewall 0/13 i pare niebieskich.

Przyszedl czas na dlvl 16, knighty od 1 do 3 na raz nie byly problemem natomiast magowie... powiem tyle, ze przez nich zeszly mi jakis 3 godziny
a nawet nie dokonczylem polowy dlvla. Zdecydowalem sie zostawic komputer na kolejna noc i wrocic do tego na nastepny dzien.

Dzisiaj chcialem wrocic do gry niestety wyskoczyl mi direct sound error. Podejrzewam, ze z wlasnej winy a to dlatego, iz podczas sprzatania pokoju zamiast myszki odlaczylem na chwile karte dzwiekowa (takie samo wejscie usb jak od myszki) :roll:

No nic za jakis czas zaczne kolejny i napewno bede oszczedzal scrolls of identify i uzyje ich dopiero wtedy kiedy zaczna sie problemy innaczej dlvl 15 i 16 zajmie mi caly dzien ;)


@Fus
Po TH gralem w hellfire moda do diablo 2 z kims z TH przez tungle (niepamietam z kim dokladnie). Pozniej bodajrze wyszlo D3 a po D3 musialem zrobic sobie przerwe od hack & slashy bo mi sie zwyczajnie przejadly.
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 46 guests