Awake Server is offline.

Offtopic
User avatar
Najtmar
Posts: 16
Joined: 22 Oct, 2014 13:09
Location: Warszawa

Awake Server is offline.

Post by Najtmar »

Czy wyłączony serwer wynika ze znikomego zainteresowania grą ?
Ostatnio naszła mnie nostalgia na Diablo 1 i przypadkiem znalazłem link z modem Awakening.
I tu moje kolejne pytanie , czy ktoś w ogóle gra w Diablo 1 ? Pograłbym z kimś bo to lepsza zabawa niż tułaczka w samotności... tylko musiałbym trochę postać podpakować i poznać ten mod bo dopiero co go zainstalowałem. :)
User avatar
Wojtek25
Posts: 166
Joined: 13 Aug, 2011 18:31

Post by Wojtek25 »

Tak naprawdę , to większość osób nie ma odblokowanych portów i dlatego nie ma co grać na serwerze , a jeżeli już to pewnie tylko ja i Obi byśmy zagrali ;P
Just another guy , who love endless dungeons , weird huh?
User avatar
Noktis
Site Admin
Posts: 1251
Joined: 29 Jan, 2008 13:39
Location: Polska
Contact:

Post by Noktis »

Serwer należał do Cybernetu i był postawiony głownie pod Diablo 2. Nie wiem co było powodem zamknięcia serwera. Postaram się zorganizować nowy serwer wraz z wypuszczeniem patcha 6.9.
User avatar
Obishedo
Posts: 425
Joined: 09 Mar, 2013 14:14
Location: Jab?onowo Pomorskie - Poland
Contact:

Post by Obishedo »

A Przemo z Imperium Diablo nie mógłby nam pomóc z serwerem?
Image
User avatar
Noktis
Site Admin
Posts: 1251
Joined: 29 Jan, 2008 13:39
Location: Polska
Contact:

Post by Noktis »

Nie wiem w jaki sposób mógłby Przemo pomóc, on już od dawna się nie zajmuje ID.
User avatar
Obishedo
Posts: 425
Joined: 09 Mar, 2013 14:14
Location: Jab?onowo Pomorskie - Poland
Contact:

Post by Obishedo »

Faktycznie, no racja. Ale na ID mają swój własny serwer z D2 to może coś by pomogli.
Image
User avatar
Noktis
Site Admin
Posts: 1251
Joined: 29 Jan, 2008 13:39
Location: Polska
Contact:

Post by Noktis »

Przemo nie jest właścicielem ID Ream. To jest jakiś serwer który nawiązał współprace z ID. Regulamin tego serwera mówi że "Każdy użytkownik może mieć jedno i tylko jedno konto główne. " czyli ten serwer odpada z tego względu że w d1 każda postać to nowe konto w przeciwieństwie do d2 gdzie postacie są przypisywane do danego konta.
User avatar
Najtmar
Posts: 16
Joined: 22 Oct, 2014 13:09
Location: Warszawa

Post by Najtmar »

Dzięki za odpowiedzi.
Noktis wrote:Postaram się zorganizować nowy serwer wraz z wypuszczeniem patcha 6.9.
Z niecierpliwością będę czekał. :)

A co do pierwszych odczuć odnośnie moda Awakening to nawet na "normalu" dość ciężko się gra , potwory sporo hp zabierają i do tego szybko im się hp regeneruje. 8)
User avatar
Wojtek25
Posts: 166
Joined: 13 Aug, 2011 18:31

Post by Wojtek25 »

Ok , teraz zainstaluj the hell mod , przejdź go I ciesz się , że nie musisz przeklinać przy awake ;P.
Just another guy , who love endless dungeons , weird huh?
User avatar
Obishedo
Posts: 425
Joined: 09 Mar, 2013 14:14
Location: Jab?onowo Pomorskie - Poland
Contact:

Post by Obishedo »

"The Hell" jest i tak prosty bo wg mnie najwyżej poprzeczka jest ustawiona w "Belzebubie". Poziom Torment to już jest naprawdę wyzwanie. No a co do "Awakening"... Mod niezwykle prosty lekko zawyżający poziom trudności z klasycznego "Diablo". Da się przejść każdą klasą bez problemu. W wersji multiplayer jest na początku banalnie łatwo bo grając np. w 4-ech można expić razem jeśli się jest w tej samej lokacji. A więc bardzo szybko się ubija potworki. Jeśli chodzi o grę solo to już trzeba poświęcić trochę czasu. Poziom normal i nightmare to jeszcze da się przetrwać ale już na hellu zaczyna się zabawa. Jak w każdym modzie zresztą! Jednak hell tutaj nie stanowi jakiejś nieprzekraczalnej bariery.
Image
User avatar
Najtmar
Posts: 16
Joined: 22 Oct, 2014 13:09
Location: Warszawa

Post by Najtmar »

Ja gram samemu tą łotrzycą to nawet jest ciężko , muszę co chwilę uciekać.Nie to żebym się skarżył tudzież narzekał ale trochę potrwa zanim wbiję np. 20 level :lol:

Aha i mam jeszcze pytanie ... od czego to zależy podczas gry multiplayer :
Raz gdy stworzę nową grę mam w tabeli zadań takie podzielone kwadraciki z numerami od 1 do chyba 20.
A innym razem też pod tabelą znajdującą się pod klawiszem Q jest wszystko okej , tylko zarazem nie pokazuje mi paska hp potworów , podświetlenia przedmiotów czy paska doświadczenia ... znika w ogóle pasek z opcjami włączenia/wyłączenia tych rzeczy.

Od czego to zależy ? :shock:
User avatar
Obishedo
Posts: 425
Joined: 09 Mar, 2013 14:14
Location: Jab?onowo Pomorskie - Poland
Contact:

Post by Obishedo »

W wersji 6.8 dodano tzw. Diablo Torch, którego autorem jest Tiron. Teraz pod klawiszem Q mamy dodatkową skrzynię na itemy. Torch to bardzo fajna sprawa bo ma wiele ciekawych opcji, gdzie możemy np. sprawdzić hp potworów - ile go mają oraz pasek, przykład daję tutaj:

https://www.youtube.com/watch?v=bZT1HPeuB9U

Ja np. sobie włączyłem opcję ilości hp jeszcze w okienku. Nie widzisz hp mobków, paska expa itd.? Musisz aktywować Torcha. Czyli kliknąć w rogu, gdzie powinien być pasek z tymi opcjami. Klikasz i pokazuje Ci pasek, gdzie możesz się pobawić w parę róźnych rzeczy. Dzięki tym drobiazgom gra się o wiele lepiej.
Image
User avatar
Najtmar
Posts: 16
Joined: 22 Oct, 2014 13:09
Location: Warszawa

Post by Najtmar »

Tylko w tym problem , że ten pasek ogóle mi się nie pokazuje , nie ma tego małego pola , którym się go rozwija.Czyli opcja torch jest wyłączona , to oczywiste , lecz gdy chcę wpisać : "The bar with Diablo Torch buttons can be hidden with "~". " też nic się nie dzieje. :cry:
Muszę zamknąć Diablo i jeszcze raz uruchomić ( czasami kilka razy ) wtedy Torch jest już automatycznie włączony.
W sumie to taki wielki problem nie jest , mam obraz płyty Diablo tak więc wszystko idzie w miarę ekspresowo. :P
User avatar
Noktis
Site Admin
Posts: 1251
Joined: 29 Jan, 2008 13:39
Location: Polska
Contact:

Post by Noktis »

Czasem DiabloTorch moze się nie wczytać, jeśli proces injectora będzie wisiał w pamięci. Jeśli Diabo Torch się nie aktywuje to można poczekać 1-2 minuty i uruchomić grę ponownie. Spróbuję dołączyć DIablo Torch bezpośrednio do gry w wersji Awake 6.9 bo obecnie wgrywa go injector.
User avatar
Najtmar
Posts: 16
Joined: 22 Oct, 2014 13:09
Location: Warszawa

Post by Najtmar »

Kolejne pytanie.
Czy częstotliwość wypadania określonych przedmiotów magicznych / unikatowych jest inna na każdym poziomie trudności ?
Tak swoją drogą to Noktis mogłeś dać jedną postać w grze o nazwie jak Twój nick.Albo ten wędrowiec przy wejściu do katedry z Diablo 2 albo Rycerz 16 poziomu. :P

Aha i nie wiem czy jestem ślepy albo coś w tym stylu ale kilka razy zdarzyło mi się , że znalazłem magiczny przedmiot , który wypadł po zabiciu potwora i gdy przejechałem kursorem po kolejnym żywym potworze i wróciłem potem na ten leżący magiczny przedmiot to... był on zwykłym przedmiotem ( czyli białym ). :shock:
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 75 guests