Instrukcja uruchamiania moda na windows 7

Dyskusje/Sugestie dotyczące moda
Post Reply
kris
Posts: 8
Joined: 17 Oct, 2014 0:50

Instrukcja uruchamiania moda na windows 7

Post by kris »

Jeden kolega poprosił mnie o pomoc jak jednocześnie uruchomić moda i sprawic by na windows 7 w grze nie było kolorowych grochów. Postanowiłem że można to zrobić dodając troszkę kodu do pliku wsadowego uruchamiającego mod przebudzenie. Zrobiłem to na pliku wsadowym AwakePL-No-CD.bat ale można to zrobić analogicznie również na reszcie plików wsadowych , zależnie czy ktos chce grać po polsku , angielsku , z płytą diablo 1 w napędzie dvd czy bez. Trzeba dodac do pliku wsadowego odpowiednie linijki kodu mianowicie

Code: Select all

taskkill /f /im explorer.exe
i to

Code: Select all

pause
start explorer.exe
w odpowiednich miejsach , dzięki temu zabiegowi na czas grania w diablo 1 będzie nam sie automatycznie wyłączał proces explorer.exe odpowiadający za przeglądarkę systemu plików w windowsie bo to własnie on powoduje problemy z prawidłowymi kolorami w diablo 1 i wszelakich modach do niego. Żeby było jaśniej tutaj gotowy kod dla moda przebudzenie po polsku i bez płyty w napędzie dvd.

Code: Select all

@echo off
TITLE Diablo: The Awakening
taskkill /f /im explorer.exe
taskkill /IM InjectorConsole.exe >nul 2>nul
taskkill /IM AwakeEN-PL-CD.exe >nul 2>nul
Call AwakePL-No-CD.exe >nul 2>nul
PING -n 4 127.0.0.1>nul
InjectorConsole AwakePL-No-CD.exe DiabloTorch.dll
echo ------------------------------------------
echo.
pause
start explorer.exe
exit
Wstawiłem tą instrukcję bo może komuś się przyda i gdy ktoś będzie jeszcze mnie prosił o pomoc w tej sprawie będę mu mógł zlinkować ten wątek.
User avatar
Noktis
Site Admin
Posts: 1251
Joined: 29 Jan, 2008 13:39
Location: Polska
Contact:

Post by Noktis »

Na stronie jest plik dodający wpis do rejestru, który naprawia kolory w grze http://diablo1.eu.org/?en_diablo-1-on-windows-7,36
Ten twój wpis z zamykaniem explorera można użyć w ostateczności gdyby wpis rejestru nie zadziałał. Aczkolwiek w wersji 6.9 lub 7.0 w ogóle nie będzie już plików bat.
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 37 guests