Problem z save'ami postaci

Diablo 1 HD, codename Belzebub - General forum.
Post Reply
jmaslak
Posts: 4
Joined: 02 Jun, 2014 12:54

Problem z save'ami postaci

Post by jmaslak »

W wersji moda 1.04 (z postacią Nekromanty) zaobserwowalem taki przypadek. Jezeli w trakcie otwartej gry wyłaczy sie kompa po ponownym uruchomieniu komputera i gry znika postać, którą ostatnio grales oraz box z itemami. Byc moze to problem związany z kompatybilnoscia biblioteki SDL2.0 . Mod zainstalowany jest na Win 8.1. Straciłem w ten sposób 2 postacie i mase itm:(
User avatar
Obishedo
Posts: 425
Joined: 09 Mar, 2013 14:14
Location: Jab?onowo Pomorskie - Poland
Contact:

Post by Obishedo »

Nekromanty?!

Ten dział jest o "Awake" a nie o "Belzebubie"... Wpisz swój problem w odpowiedni dział kolego!
Image
User avatar
Noktis
Site Admin
Posts: 1251
Joined: 29 Jan, 2008 13:39
Location: Polska
Contact:

Post by Noktis »

Temat przenoszę do odpowiedniego działu. Następnym razem patrz w jakim dziale piszesz.

Wersja 1.04 to stara wersja i nie jest wspierana, obecnie dostępna jest wersja 1.045
BrightLord

Post by BrightLord »

Nie ma szans żeby gra usuwała save. Uruchom program jako administrator i sprawdź czy zapisze.
jmaslak
Posts: 4
Joined: 02 Jun, 2014 12:54

Nie ma szans żeby gra usuwała save. Uruchom program jako adm

Post by jmaslak »

Nie o to mi chodzi. Odpalam zawsze gre jako admin i gra zapisuje save'y. Chodzi mi o taka sytuację : gra jest uruchomiona, minimalizujesz gre ALT+TAB i przechodzisz np. na pulpit, nastepnie restartujesz kompa albo go wylaczasz z palucha - GRA jest cały czas właczona w tle. Po restarcie lub ponownym wlaczeniu kompa i uruchomieniu Belzebuba nie masz juz postaci którą grałeś ani boxa z itemami. Pozostale save'y innych postaci zostaja.
Sprawdzcie na najnowszej wersji = tylko zrobcie wczesniej back up ;)
mdoodek
Posts: 1
Joined: 19 Apr, 2015 17:24

Post by mdoodek »

Sorry za odgrzewanie kotleta. Ale spotkało mnie właśnie coś o czym autor wątku mówi. ALT+TAB na moment do pulpitu i nieoczekiwanie po kilkunastu sekundach blue screen... Po restarcie kompa i ponownym uruchomieniu gry, postać, którą przed w/w zdarzeniem grałem, nie jest juz widoczna w menu wyboru. Choć save w folderze player_save wciaż jest. Kilkadziesiat godzin gry, 60lvl i dość przyzwoite graty poszlo się je..ć. Odechciało mi sie dalszej gry...
User avatar
Noktis
Site Admin
Posts: 1251
Joined: 29 Jan, 2008 13:39
Location: Polska
Contact:

Post by Noktis »

Warto robić kopie zapasowe save'ów.
User avatar
Rota
Posts: 109
Joined: 05 Aug, 2014 15:49
Location: Slavica

Post by Rota »

Jak gram w grę to nie wychodze na pulpit, normalka. Albo gram albo robi co innego, mam pojecie, że gry starszej daty mają coś typu, ze na przykład po wyjściu na pulpit nie da się do nich wrócić bądź proces nieoczekiwanie gaśnie. Tu dajecie sytuację całkowicie awaryjną czyli wyjście i do tego nagły restart. Ja probowałem różnych nagłych wyjśc lub awarii podczas włączonej gry i chciałem w ten sposób uniknąć save ale wszystko działało ekstra. A co do opisanej sytuacji to tak jakbyś wyskoczył nagle z samochodu i chciał się za chwile obudzić w nim znowu bez żadnej kraksy ^^
User avatar
makaron_05
Posts: 32
Joined: 28 Feb, 2015 14:31

Post by makaron_05 »

Ja za każdym razem po uruchomieniu gry używam ALT + TAB, po to aby na procesorze ustawić odpowiedni zasób pracy procesora dla gry (na Windows). Nigdy nie zdarzył mi się przy tym jakikolwiek problem.
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: Bing [Bot] and 69 guests