Jak przejść na następny poziom trudności

Diablo 1 Hellfire Forum
Post Reply
User avatar
stasiek19
Posts: 13
Joined: 20 Jul, 2013 14:49

Jak przejść na następny poziom trudności

Post by stasiek19 »

Witam, mam pytanie. Czy da się przejść na następny poziom trudności, w trybie single player w Diablo 1? Jeśli tak to proszę mi podać sposób. Chodzi mi o zmianę poziomu, tuż po zabiciu Diablo, jak w multi, ze wszystkimi rzeczami. Kiedy normalnie, wziąłem new game w wylevelowanej postaci, to mój hełm od lachdanana (czy jakoś tak) zamienił się w małą miksturkę leczniczą, i to z podpisem topór Butchera (też jakoś tak). Proszę o szybką odpowiedź. Chociarz pewnie tylko Noktis to przeczyta.
User avatar
stasiek19
Posts: 13
Joined: 20 Jul, 2013 14:49

Post by stasiek19 »

Problem, nie roziązany, bo niemożliwy do rozwiązania. Dowiedziałem się na innym forum. Tak czy siak, temat do zamknięcia
User avatar
Noktis
Site Admin
Posts: 1251
Joined: 29 Jan, 2008 13:39
Location: Polska
Contact:

Post by Noktis »

To na jakimś słabym forum pytałeś skoro ni mogli rozwiązać twojego problemu. W trybie single player można grac na wyższych poziomach trudności stosując pewien trick.
Aby zagrać w trybie Single Player na poziomie trudności Nightmare lub Hel robisz tak:

1. Startujesz grę w trybie multiplayer na poziomie Nightmare lub Hell.
2. Teraz wracasz do menu głównego gry.
3. Startujesz grę w trybie Singleplayer .

Teraz wszystkie potwory maja wyższy poziom. Niestety tę operację trzeba powtarzać po każdym wznowieniu gry bo ten stan nie zapisuje się wraz zasejwowaniem Diablo 1.

Co do unikatów, które się zmieniają w coś innego po rozpoczęciu nowej gry, to jest to normalne jeśli chodzi o tryb single player.
User avatar
stasiek19
Posts: 13
Joined: 20 Jul, 2013 14:49

Post by stasiek19 »

Znam ten trick, ale po prostu jest zbyt kłopotliwy, przetrawałbym jakoś każdorazowe wznawianie gry multi, ale zmiana unikatów na co innego, jest co najmniej nie wybaczalna. Mimo wszystko dzięki za odpowiedź.
User avatar
Noktis
Site Admin
Posts: 1251
Joined: 29 Jan, 2008 13:39
Location: Polska
Contact:

Post by Noktis »

Nie jest tak bardzo kłopotliwy. Pewien gracz osiągnął na singlu 50 lvl postaci. Zajęło mu to sporo czasu ale wytrwał :)

Problem zmieniających się unikatów można rozwiązać na dwa sposoby.

1. Możesz użyć programu "diablo saver", który jest do pobrania tutaj: http://diablo1.ovh.org/?programy,99 Program ten oprócz wykrywania cheatów i hacków posiada możliwość zapisywania postaci do pliku oraz jej wczytywania. Tak więc przed rozpoczęciem nowej gry możesz zapisać postać tym programem a następnie wystartować nową grę i wczyta zapisaną postać. Z tego co pamiętam, to aby zmiany były poprawnie widoczne należy podnieść zbroje na postaci i ponownie ja nałożyć. Coś w tym stylu.

2. Innym rozwiązaniem może być użycie programu do eksportowania przedmiotów. Kiedyś napisałem artykuł o przenoszeniu postaci z diablo 1 do Hellfire, i tam masz wszystkie informacje gdzie pobrać i jak eksportować. http://diablo1.ovh.org/?konwersja-posta ... llfire,129 Czyli pobierasz Item Extraxtor, następnie eksportujesz przedmioty. odpalasz nową grę, Wywalasz popsute unikaty i na ich miejsce wczytujesz unikaty, które wcześniej zapisałeś.

Może te rozwiązania nie są w 100% full legit ale myślę, że można na to przymknąć oko :)
User avatar
stasiek19
Posts: 13
Joined: 20 Jul, 2013 14:49

Post by stasiek19 »

To w sumie jest tylko single, więc mogę sobie pozwolić na takie hacki, zwłaszcza, że nie oszukuję, ani nic takiego, chociaż szkoda, że tyle z tym roboty. Na razie sobie odpuściłem, oryginał i zacząłem testować wasze spolszczenie, wysłałem już kilka maili z wypisanymi błędami
User avatar
Noktis
Site Admin
Posts: 1251
Joined: 29 Jan, 2008 13:39
Location: Polska
Contact:

Post by Noktis »

Obecnie jest tworzona nowa wersja spolszczenia, która będzie wydana za kilka tygodni.
User avatar
stasiek19
Posts: 13
Joined: 20 Jul, 2013 14:49

Post by stasiek19 »

ok, thx za odpowiedzi, temat do zamknięcia
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 81 guests