Spolszczenie Diablo Hellfire

Diablo 1 Hellfire Forum
Post Reply
Wormek
Posts: 61
Joined: 11 Aug, 2014 0:12

Spolszczenie Diablo Hellfire

Post by Wormek »

Witam wszystkich!
Znowu naszła mnie ochota pogrania w Diabełka, tym razem z dodatkiem Hellfire. No jakże by inaczej to odpalać jeżeli nie z polskim dubbingiem. Tylko mam problem. Dubbing ściągnąłem stąd:
https://noktis.pl/spolszczenie-do-diablo-1
i zainstalowałem w oddzielnym folderze. Po odpaleniu włącza mi się jedynie wersja podstawowa gry, nie ma możliwości wybrania gry z dodatkiem Hellfire. A widziałem filmiki, że farmer, Celia czy monk, też byli dubbingowani. Ktoś ma jakieś inne źródło, z którego powinienem ściągnąć dubbing lub może jakoś źle go zainstalowałem/odpalam?
Dziękuję za odpowiedzi!
User avatar
Noktis
Site Admin
Posts: 1251
Joined: 29 Jan, 2008 13:39
Location: Polska
Contact:

Re: Spolszczenie Diablo Hellfire

Post by Noktis »

To jest oficjalna strona polskiej wersji. Dubbing do Hellfire póki co nie został wydany. Może za jakiś czas go wydam wraz z aktualizacją spolszczenia. Jednak samo spolszczenie do Hellfire możesz obecnie pobrać tutaj https://diablo.noktis.pl/download/spolszczenie - jeśli jakieś błędy wyskoczą na górze strony to przewiń na sam dół.
Wormek
Posts: 61
Joined: 11 Aug, 2014 0:12

Re: Spolszczenie Diablo Hellfire

Post by Wormek »

Dzięki za odpowiedź
Podesłane przez Ciebie spolszczenie Hellfire już ściągałem i ogarniałem - nie satysfakcjonuje mnie. Zależało mi na czymś takim jak ten dubbing do podstawowej wersji Diablo stworzony przez Ciebie - spolszczenie jedynie dialogów i polski dubbing. Jestem na tyle przyzwyczajony do oryginalnej, angielskiej wersji gry, że bardziej orientuję się jeżeli widzę napis "bastard sword" niż "pałasz", dlatego wersja minimalna, której opcję wyboru dodałeś, jest dla mnie idealna!
User avatar
Noktis
Site Admin
Posts: 1251
Joined: 29 Jan, 2008 13:39
Location: Polska
Contact:

Re: Spolszczenie Diablo Hellfire

Post by Noktis »

Czyli chodzi ci o spolszczenie do Hellfire, w którym byłaby możliwość wyboru wersji, gdzie nazwy przedmiotów byłyby po angielsku a reszta po polsku. Na razie nie ma takiego spolszczenia, może warto do projektu powrócić, bo wiem, że kiedyś nad tym pracowałem i jakieś materiały mam już gotowe. Generalnie jak coś będę robił to będzie to odnowione spolszczenie i dubbing przeznaczony dla wersji GOG oraz kompatybilny z modem HD.
Wormek
Posts: 61
Joined: 11 Aug, 2014 0:12

Re: Spolszczenie Diablo Hellfire

Post by Wormek »

Widziałem już filmiki z dubbingiem Celia z 2013 roku, więc myślałem, że już wyszło :D
Tak, dokładnie, podoba mi się wersja minimalna, tzn. sam dubbing, a cała reszta klasycznie po angielsku. Fajnie, że pomyślałeś o takich ludziach ;)
Dubbing przeznaczony dla wersji GOG tzn. że inaczej nie pójdzie? Wiesz, chętnie kupiłbym Diabełka, nawet za tę stówkę z dodatkiem, ale w wersji pudełkowej (tak jak swego czasu kupiłem Diablo II, z czego przeszedłem jeden akt i nigdy nie zarejestrowałem klucza na battlenecie - takiego klasyka po prostu trzeba mieć). Ale wydawanie 70 złotych na same klucze do gier sprzed ponad 20 lat jest dla mnie niepoważne.
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 42 guests