Nowa Wersja

Dyskusje/Sugestie dotyczące moda
User avatar
Noktis
Site Admin
Posts: 1251
Joined: 29 Jan, 2008 13:39
Location: Polska
Contact:

Nowa Wersja

Post by Noktis »

Witam

Niebawem zacznę prace nad nową wersją modyfikacji Diablo Przebudzenie i prawdopodobnie będzie to już finalna wersja moda.

Zarys Zmian jakie planuje dodać:

Odejść od tradycyjnych 4 rodzai potworów wywodzących sie od jednego gatunku. Przez to gra będzie zawierała tyle samo potworów, ale ale o większym zróżnicowaniu. Również planuje wykorzystać maksymalną ilość potworów jaka może wystąpić w grze.

Podkręcić statystyki potworów, lecz w taki sposób aby to nie zaburzyło balansu gry (wymagani testerzy)

Zwiększyć HP potworów i usunąć limit 255 hp

HP potworów w trybie single player = hp potworów w trybie multi player. Normalnie HP potworów w SP = 1/2 hp z MP

Niektórym potworom przyśpieszyć atak/hit recovery/chodzenie

Dodac nowe czary dostępne tylko w Laskach/Zwojach (miks kilku czarów max 3 czary w jednym zaklęciu)

Usunąć ms bug / jeśli nie dam rady to połączenie czaru Mana Shield + Healing + dodanie do przedmiotów dla maga właściwości + 150 HP - jednak będzie sie to wiązało z błędnym wyświetlaniem w księdze czarów ilości pobieranej many za użycie zaklęcia. (ilosc pobieranej many bedzie wynosila ilośc za uzycie MS i Healing) Jest to dosyc mało znacząca niedogodność.

Zmodyfikowanie właściwości niektórych unikatów.

Zmodyfikowanie Affixów oraz usunięcie tych najmniej przydatnych.

Być może dodam (ale nie na pewno) jeszcze kilka udogodnień takich jak:
- Poprawienie wyświetlanie itemów w sklepach (np unikaty posiadają niebieski kolor a nie złoty)
- Jeśli dur = 0 to przedmiot nie znika.

Teraz czekam na wasze propozycje co do zmian. Będę wam bezpośrednio odpowiadał czy jest to możliwe/potrafię wykonać czy nie.
User avatar
Olaf
Posts: 14
Joined: 23 Feb, 2008 12:56

Post by Olaf »

1.Ja by proponował usunąć niektóre zbędne npc (farnham, vardi) i zaoszczędzone miejsce przeznaczyć na nowe bazowe przedmioty, unikaty, potwory itp.
2.Zwiększyć wymagania przedmiotów (żeby nie była za łatwo :P) i przy okazji +to all stats będzie odgrywało większą rolę.
3.Usunięcie dropu itemów przy śmierci (czasami wcina itemy, poza tym odzyskanie itemów często jest "niełatwe")
4.Dodanie więcej bossów (trudniej + lepszy drop jejeje)
Jak wpadne na coś jeszce to postne
Image
User avatar
Noktis
Site Admin
Posts: 1251
Joined: 29 Jan, 2008 13:39
Location: Polska
Contact:

Post by Noktis »

1. NPC nie usune. Vardi zleca 2 zadania. Ja mam wolne miejsce po Gillian. Poza tym maksymalnie moge dodać cos około 12 bazowych przedmiotów, więcej nie potrafię.
2. Występuje limit wymagań 127
3. Nie jest to problemem lecz, to że itemy wypadają to chyba jest tego jakś przyczna no nie?. Poza tym masz skrytke zeby miec itemy zapasowe. Zreszta widzisz kiedy masz mało HP i wiesz kiedy uciec ;p
4. Bossów jedynie dodam tych którzy są zle wstawieni, innych nie potrafie dodawać, bo ich po prostu nie ma, a stworzyć nie potrafię.
Patogen
Posts: 17
Joined: 20 Feb, 2008 14:19
Location: z Polszy
Contact:

Post by Patogen »

1. Teleport jako townspell (wtedy npc moga se stac gdziekolwiek)
2. Base items z innymi statami oraz z jakimis swoimi wlasciwosciami typu swiftness czy random speed arrows
3. Wytrzymalsze i silniejsze potworki w caves i hell, a w 16 jakies przechuj znikajace stormy z dopalaczem zamiast tych calych uzurpatorow aby bylo trudnej. Zreszta hell ma byc jakims tam wyzwaniem wiec ma byc trudne i tylko jakies megakoksy powinny miec tam szanse :P
4. Brak item dropu przy zgonie
5. Usuniecie kapliczek wywierajacych negatywny wplyw na postac (tzn zabierajace mane na stale)
User avatar
Noktis
Site Admin
Posts: 1251
Joined: 29 Jan, 2008 13:39
Location: Polska
Contact:

Post by Noktis »

1. Teleport w mieście - tego na pewno nie dodam. Postacie i tak są bliżej niż w zwykłym Diablo.
2. Paomyśle, ale nie zawsze takie cosmoże funkcjonować prawidłowo na przedmiotacg bazowych. Obecnie kastet ma Szybkie odzyskiwanie równowagi a Ankh Infawizje.
3. Zgadza sie, ale trzeba to jakos wtbalansować.
4. Co sie tak przy tym uparliście :)
5. To by było juz za łatwo, nie sądzisz?
Patogen
Posts: 17
Joined: 20 Feb, 2008 14:19
Location: z Polszy
Contact:

Post by Patogen »

Dlaczego za latwo? Dla mnie to jest najgorsza rzecz w diablo, kapliczki moga miec negatywne efekty jak np zadawanie obrazen itd ale permanentne psucie postaci to juz przesada.
User avatar
Olaf
Posts: 14
Joined: 23 Feb, 2008 12:56

Post by Olaf »

Gut ma rację :P Ja np. moim wojem nie zbieram kapliczek, bo nie chce zwalić sobie chara. I drop przedmiotów przy śmierci to tak samo bardzo nie przyjemna sprawa :P Zawsze ktoś może nas zabić i skroić itemy.
Image
User avatar
Noktis
Site Admin
Posts: 1251
Joined: 29 Jan, 2008 13:39
Location: Polska
Contact:

Post by Noktis »

Przecież nikt wam nie kazuje używać negatywnych kapliczek. Po co je używacie? hehe.
Olaf, itemy wypadają tylko wtedy gdy zabije cię potwór, jak zabije cie inny gracz to nie wypadają.
Patogen
Posts: 17
Joined: 20 Feb, 2008 14:19
Location: z Polszy
Contact:

Post by Patogen »

Kapliczek napewno nie uzywamy ale za to cauldrony to inna sprawa bo kazdy moze przypadkowo wpasc na niego (bo czasem w diablo ciezko dostrzec ze takie czarne gowienko stoi szczegolnie jak sie walczy lub ucieka przed potworami) i wtedy chujnia z grzybnia bo to bardzo prawdopodobne ze wylosuje akurat ta chujowa kaplice co zjebie chara.

[quote]Olaf, itemy wypadają tylko wtedy gdy zabije cię potwór, jak zabije cie inny gracz to nie wypadają.[/quote]

-moj tp
-ok
(tp byl ofc w miejsce na maxa pelne potworow gdzie koles nie mial szans na przezycie)
-o kurwa
-ale mam fajne nowe itemsy lol :P pwnt xD
Sekendo-Bendor
Posts: 11
Joined: 20 Mar, 2008 14:50

Post by Sekendo-Bendor »

1. Teleport jako townspell (wtedy npc moga se stac gdziekolwiek)
[...]
4. Brak item dropu przy zgonie
5. Usuniecie kapliczek wywierajacych negatywny wplyw na postac (tzn zabierajace mane na stale)

To ja jeszcze prosze o czar dajacy niesmiertelnosc ;)
User avatar
Olaf
Posts: 14
Joined: 23 Feb, 2008 12:56

Post by Olaf »

Sekendo-Bendor wrote:To ja jeszcze prosze o czar dajacy niesmiertelnosc ;)
Taki czar już istnieje. Ściągnij z postaci cały ekwipunek, puść Firewall'a a następnie na niego wejdź i czekaj aż da Ci nieśmiertelność xD
Image
Patogen
Posts: 17
Joined: 20 Feb, 2008 14:19
Location: z Polszy
Contact:

Post by Patogen »

Przeciez to ukryta funkcja gry, uruchamia sie ja alt+f4 :)
Sekendo-Bendor
Posts: 11
Joined: 20 Mar, 2008 14:50

Post by Sekendo-Bendor »

ha ha ha
Whistler
Posts: 2
Joined: 27 Mar, 2008 21:28

Post by Whistler »

Awe szatan

Image

Miałem zamiar wbić jakiś ciekawy lvl, ale jednak poczekam do nowej wersji, aż takie kwiatki nie będą możliwe, cała determinka do expienia mi przez to spadła :)

A teraz jedziemy z moimi uwagami i propozycjami:

1. Zangielszczenie zangielszcza mniej niż 50% moda...
2. "Czy na pewno chcecz to kupić?" u Adrii.
3. "czychaja" w wyborze poziomu trudności nightmare
4. Czar podświetlający itemy na glebie, albo nawet na mapie (mówiłeś, że to wykonalne).
5. Bug w stashu, którego pewnie nie uda Ci się naprawić ;D Przy dodawaniu, usuwaniu, zmienianiu nazwy postaci, zawartość stasha kasuje sie permanentnie.
6. Bug z apocalypsą (i każdym innym czarem w sumie, który dostępny jest z laski/itema). Kto ma wiedzieć, ten wie, jak on działa, jak chcesz to pokaże Ci w grze. Dla świętego spokoju po prostu wywal apocalypse z moda, albo zrób, żeby nie pojawiała się w laskach.
7. W itemach denerwuje mnie fast i faster hit recovery, które na dłuższą metę dają tyle co nic. Lepiej zabrac itemom te prefixy i zrobić kilka best itemów z fastest. Nie przyglądałem się, ale najlepsza tarcza powinna też mieć fast block ;)
8. Może jakiś czar, który daje Mega Drop? Np. zamiast apo. Załączasz czar z laski, który trwa powiedzmy minutę i w tym czasie masz Mega Drop - większość potworów wyrzuca magiczne/złote itemy.

Jak jeszcze coś wymyślę, to dopisze. Pozdrawiam.

EDIT:
Przydało by się jednak szybsze chodzenie w mieście, oraz bliższe tp (jak w Rebie), bo na prawdę szkoda czasu na latanie po mieście :/
User avatar
Noktis
Site Admin
Posts: 1251
Joined: 29 Jan, 2008 13:39
Location: Polska
Contact:

Post by Noktis »

Heloł Gogam

1. Dialogi nie byly zangielszczane tylko nazwy itemów / efekty
2. sprawdze i poprawie
3 jw
4. dwa razy próbowalem i dwa razy mi nie wyszło. Spróbuje jeszcze raz to zrobic bo może gdzieś błąd popełniłem.
5. Stash rządzi sie własnymi prawami (przy dodawaniu postaci chyba nie kasuje, przynajmniej mi nie skasowało)
6. pomyslimy
7. Chodzi ci o itemy magiczne (nie unikaty) żeby wyłączyc przyrostki fast i faster recovery?
8. Nie potrafie zrobić czaru z mega dropem. Mega drop to jedynie taki jak w hackach ;p

9. Szybkie chodzenie, zrobilem ale nie dziala prawidłowo, (zarywa ekranem)

Co do screena:
To tak właśnie przypuszczalem: Sekendo otwiere BL ;]
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 51 guests