ZMIANY

Diablo 1 HD, codename Tchernbog - General forum.
Post Reply
tenlon479
Posts: 4
Joined: 02 Mar, 2013 1:33

ZMIANY

Post by tenlon479 »

Czesc

Ja i wielu innych uwazamy by stwozyc d1 w wer hd z dodanymi tylko tymi questami z wersji alfa d1 i te nowe tez typu sanktuarium moga byc, bez nowych lepszych itemow etc. reszte zostawic jak w d1(moze niech mala skrzynia zostanie format ala d2cl) i dopracowywac taka wersje gry i sp i mp. 3 chary starcza;) po co nowe
User avatar
Obishedo
Posts: 425
Joined: 09 Mar, 2013 14:14
Location: Jab?onowo Pomorskie - Poland
Contact:

Post by Obishedo »

Czyli to co zostało już stworzone miałoby pójść ot tak po prostu do śmietnika?
Image
tenlon479
Posts: 4
Joined: 02 Mar, 2013 1:33

Post by tenlon479 »

Nie do kosza poprostu moznaby stworzyc 3ci projekt(po belzie i tcherno)ktory by mial te q co nie znalazly sie w finalnej wer i te dodane takie jak sanktuarium, zero zoltych itemow, 0 craftu a nawet przyspieszania lazenia po miescie. dokladiej mialoby to byc diablo z dodanymi questami w nowej oprawie i moze pare nowych uniq itemkow(ale w stylu d1 a nie jakies enigmy z d2) no i mala skrzynia jak w d2 cl. Nie tylko ja chcialbym takiego moda:) latwiej byloby zbalansowac, utrzymac takie cos i da duzo wiecej frajdy bo te mody to istna kolorowanka ktorej sie nie da ogarnac(wywazyc). No i klimat by zostal super zachowany.(jak przypomne sobie to dopisze wiecej ''ale'')
My chcemy poprostu dopracowanego d1 w nowej oprawie z ww dodatkami nie mutacji 15 gier hns:)
ps. Co slychac Obi? res d2 24.11 lecisz? Moze wlazlbys na bn pogadac?:)
User avatar
Noktis
Site Admin
Posts: 1251
Joined: 29 Jan, 2008 13:39
Location: Polska
Contact:

Post by Noktis »

Nie do kosza poprostu moznaby stworzyc 3ci projekt(po belzie i tcherno)
https://www.youtube.com/watch?v=mGe0UOJiR90
:)
tenlon479
Posts: 4
Joined: 02 Mar, 2013 1:33

Post by tenlon479 »

widzisz nok dopracowac moj pomysl na wersje d1 to juz sztuka i sporo pracy, a wy kupczycie te swoje projekty na potege(niedlugo pety i skrzydla tyraela dojda -.-) czego za zadne skarby nie zrobicie cacy. blizz teraz szuka pracownikow do odnowy d2 sc i wc3 ale o d1 nie ma slowa a ktos powinien to zrobic:P
User avatar
Noktis
Site Admin
Posts: 1251
Joined: 29 Jan, 2008 13:39
Location: Polska
Contact:

Post by Noktis »

Wywalenie craftingu czy jakiś itemów to nie problem ale nikt nie będzie siedział nad balansowaniem tego, skoro nawet nie ma czasu na robienie Tchernoboga.
(niedlugo pety i skrzydla tyraela dojda -.-)
Ciekawy pomysł ;d Za czasów Alphy były w planie runy, nawet grafiki zostały zrobione :)
tenlon479
Posts: 4
Joined: 02 Mar, 2013 1:33

Post by tenlon479 »

Obi powiedzmi, masz emulator psx/ps1?
User avatar
Obishedo
Posts: 425
Joined: 09 Mar, 2013 14:14
Location: Jab?onowo Pomorskie - Poland
Contact:

Post by Obishedo »

Image
User avatar
Savrok
Posts: 146
Joined: 15 Jan, 2011 2:14
Location: Polska/Warszawa/Praga PN

Post by Savrok »

Zgadzam się z Tenlonem
Pan developer jak nie ma czasu mógłby udostępnić to komuś kompetentnemu [o ile taka osoba jest] ponieważ tworząc to co do tej pory zrobił rozbudził nadzieje wielu graczy, którzy kochają tą grę grając w D1 od małolata i teraz co h... strzelił wszystko ...? Jakieś tłumacznia tylko wychodzą na turecki itp... A na hooy komu to skoro grę po angielsku ogarniałem jask większość jako małolat w latach 90.
Dobra żeby nie było. Tłumaczenie na Polski wyszło fajnie, ale jest to zwyczajnie zbędne, poza tm angielski dubbing i tak jest nieśmiertelny.

Wracając do serdna sprawy to już dawno na starym forum betatesterów mówiłem... [mam prawo wyrażać własne zdanie nawet jak każdy ma je w dupie] ...że za dużo bajerów jest wpychane w diablo HD i mimo że dużo z nich było trafione to gra siłą rzeczy odbiega od klimatu i staje się jakąś hybrydą diablo1 i diablo2. Ponad to przez to cierpi cały projekt, bo im więceY zmian to tym więceY czasu i pracy na to trzeba.

Ja np. uwielbiałem okienka starych unikatów - to właśnie był ten oldschool starego diabełka z lat 90.
Pomijając wspomnienia i co jest dobre, a co nie, to ja widzę odnowione diablo tak:

- Oczywiście wysoka rozdziałka HD ze scrollem.
- Zostawić nowe questy i lokacje, bo to podstawa.
- Zostawić 6 postaci [bo to jednak dużo by wpłynęło na gre w MP].
- Tym samym zostawić choć część umiejętności klasowych.
- Skrzynkę zostawić 1 zmniejszoną, bo po co aż 2wie [kiedyś był sam plecak i ludzie daali radę].
- Chodzące NPC też są świetne i to też powinno się docelowo znaleźć.
- Co do unikatów to zostawiłbym te stare tyle że podrasowane. odpowiednio by były użyteczne [no bo unikat to unikat w końcu] + dodał jakieś z 100 nowych, ewentualnie jescze zostawic sety jeśli nie było by to zbyt pracochłonne. Wywalić przedmioty żółte, wszystkie formuły itp. Bo za dużo roboty było by przy tym, a i tak każdy gra na unikatach/setach.

Dlaczego wymieniłem te punkty, bo wydaje mi się że zostawiając to co moim zdaniem najlepsze z HD gra by była świetna zachowując dawny klimat, tym samym jednocześnie było by przy nie mniej roboty. Oczywiście nie jestem programistą/mode makerem ale biorąc to na zdrowy rozum mniej bajerów/duperszfantów-mniej pracy.

I to tyle bo wydaje mi się że ten projekt w pewnym momencie stał się zbyt ambitny i za dużo chcieliście w niego wepchnąć i teraz ciężko to wszystko zaimplementować w MP.

I na koniec nie chciałem tu nikogo urazić, bardzo szanuję pracę Marskiego uważam że jego Diablo HD jest świetne i chylę czoła ale przydało by się żeby ktokolwiek to skończył, bo na dzień dzisiejszy mamy jakieś TECHNO-UGIBUGI, w które nawet ani razu nie udało mi się zagrać mp poza partyjką z ludźmi z rodziny co dołączali swój komputer przez mój modem i graliśmy zarówno po tunngle jak i wklepywanie adresu bezpośrednio. Ale oni nie są aż takimi fanami diablo i wcale sie nie nagrałem.

I jeszcze jedno niech nikt nie pisze że dev przecież wcale nie obiecywał że to skończy, bo dosknale o tym wiem, ale skoro upublicznił swoją wersje diablo to tym samym rozbudził apetyt wielu osób na to by wspólnie sobie powykonywać te nowe questy i po prostu razem pograć.
Tungle ACC : Fus
Diablo ACC : Bajadoz
Piszę po polsku bo lubię komunikować się w ojczystym języku a nie w "yngielskim".
User avatar
Noktis
Site Admin
Posts: 1251
Joined: 29 Jan, 2008 13:39
Location: Polska
Contact:

Post by Noktis »

Jest taki projekt "Freeablo" kod źródłowy jest dostępny publicznie od 1,5 roku, więc czemu projekt wciąż jest we wczesnej fazie rozwoju?

Nie było w planie aby mod miał być udostępniany, a co dopiero mowa o multiplayer. To nie jest tak, że dodajesz sobie multiplayer od tak... po prostu trzeba zrobić moda od nowa. Plany na mutiplyer są bardziej ambitniejsze niż ci się wydaje. To jest projekt hobbystyczny, więc jest robiony tylko wtedy, gdy ma się na to czas i ochotę.

Możliwe też, że powstanie projekt bazujący na Belzebubie.
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests