Pytanie o Diablo 1 pre-release Alpha

Diablo 1 Hellfire Forum
Post Reply
User avatar
makaron_05
Posts: 32
Joined: 28 Feb, 2015 14:31

Pytanie o Diablo 1 pre-release Alpha

Post by makaron_05 »

Jakiś czas temu, kilka osób dobrej woli, zaczęło tworzyć wersję Diablo1, będącą rozwinięciem z wersji Diablo1 demo.

Ostatnią znaną mi wersją jest Alfa 4.1.8. Czy ktoś może wie czy powstała dalsza wersja Alfy?
User avatar
Noktis
Site Admin
Posts: 1251
Joined: 29 Jan, 2008 13:39
Location: Polska
Contact:

Post by Noktis »

Diablo Alpha 4.1.8 to najnowsza wersja. Właściwie to nie jest rozwinięcie Diablo 1 Pre-Release Demo. To jest mod do PR Demo, który miał teoretycznie przypominać wczesną wersje gry. Z tego co pamiętam, to mod Alpha 3 często się wysypywał. Np. nie dało się poziomu przejeść bez wysypania się gry. Podobno patch 4.1.8 poprawia stabilność D1 Alpha 4, ale nie wiem w jakim stopniu.

Kiedyś zrobiłem coś takiego jak Diablo Pre-Release Demo Enhanced, czyli Pr-Demo z odblokowanymi wszystkimi możliwymi poziomami (dungeons, catacombs, caves). No i praktycznie gra sie nie wysypywała, ale za to była trudniejsza niż standardowe D1.
User avatar
makaron_05
Posts: 32
Joined: 28 Feb, 2015 14:31

Post by makaron_05 »

Wiele nie poprawił. Wysypał mi się na 6 poziomie, jak grałem Łuczniczką, co na trochę mnie zniechęciło do tej wersji, bo pad gry jest równoznaczny z utratą postaci. W sieci już nie widać specjalnie informacji na ten temat, więc wygląda na to, że 4.1.8 to już chyba koniec.
A szkoda. :) Ciekawie gra się tą wersją.
User avatar
Noktis
Site Admin
Posts: 1251
Joined: 29 Jan, 2008 13:39
Location: Polska
Contact:

Post by Noktis »

Trzy lata temu rozmawiałem z jednym gościem co robił albo moda albo remake Pr-Demo, zmienił interfejs na ten ze sferami Many/HP podtrzymywanymi przez szpony. Chyba tego nie ukończył a może nadal to robi.
User avatar
makaron_05
Posts: 32
Joined: 28 Feb, 2015 14:31

Post by makaron_05 »

Ten interfejs ze szponami bardzo mi się podoba. Szkoda, że Blizzard potem z niego zrezygnował. No, ale to już tylko rzecz gustu i na grę nie wpływa zupełnie. :)
User avatar
Wojtek25
Posts: 166
Joined: 13 Aug, 2011 18:31

Post by Wojtek25 »

W sumie , fajna by była opcja zmiany interface'u w thernobogu , ale to już sprawa , która może być odłożona na koniec. Albo własny reskin interface'u byłby najlepszy
Just another guy , who love endless dungeons , weird huh?
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 27 guests