Tworzenie modeli postaci + dodawanie do gry

Offtopic
Post Reply
Fog
Posts: 17
Joined: 10 Sep, 2014 21:37
Location: Hell

Tworzenie modeli postaci + dodawanie do gry

Post by Fog »

Jako co by nie robić offtopu w offtopie, tworzę nowy temat. Noktis co prawda zasugerował mi dział do "Diablo 1 / Hellfire", ale jako iż nie jest to związane stricte z D1, tylko coś co na razie chodzi mi po głowie, jak i nie wiem co z tego wyjdzie, tworzę tutaj.

Nie chodziło mi o to ile FPS generuje gra (może źle pytanie było sformułowane), tylko o ilość klatek animacji grywalnej postaci - liczba obrazków na które składają się wszystkie ruchy czy konfiguracje. Myśli mi się zrobienie takiej nieco mroczniejszej łotrzycy która podchodziłaby już pod assassinkę. Jednak po głębszych przemyśleniach to raczej odpada - animacji jest za dużo, by ręcznie edytować każdą klatkę :( . Co prawda w Fallout ktoś się tak bawił, ale edytował tylko głowy, więc jakoś dużo roboty nie miał.

Tak więc...
Jaki program polecacie do stworzenia modeli 3D umożliwiający animację? Najlepiej darmowy i nie wymagający więcej, niż OpenGL 1.4. Wiem, że musi być wszystko odpowiednio ustawione i dopasowane do gry. Wcześniej co prawda po głowie chodził mi Blender, ale on ma za duże wymagania jak na mój wiekowy sprzęt :D . Co prawda jak nic nie ma konkretnego, to może być Blender. Nowszy laptop może zostanie przywrócony do życia, ale to nie prędko i jakoś po świętach, choć gwarancji nie ma...

I nic nie obiecuję, teraz magicznie robi się coraz mniej czasu i prognoza na przyszłość nie jest obiecująca. Na razie chcę się tylko pobawić. Jeżeli uda mi się stworzyć coś co ma ręce, nogi i jakoś wygląda to udostępnię. Być może zabiorę się za resztę dodatkowych postaci, a nie gra się bliźniakami :roll: . Ktoś mógłby wykorztstać stworzone modele w jakimś modzie. Na khanduras jest częściowa animacja dla barda, a w Fallout 2 RP została dodana nowa grywalna, wyrenderowana postać (nie wygląda ciekawie...). Więc takie coś jest możliwe.

Jeżeli macie jakieś ciekawe tutoriale jak np. dodać stworzoną postać do gry czy eksportować, to wyślijcie linka, przyda się. Mogą być po angielsku. Jeśli nie, ja i tak dojdę jak się to robi. Pewne drobne pojęcie już mam o grze, ciekawych programach, pliczkach mpq, itd.
User avatar
Noktis
Site Admin
Posts: 1251
Joined: 29 Jan, 2008 13:39
Location: Polska
Contact:

Post by Noktis »

Jeśli nie masz doświadczenia w 3D to nie wiem czy jest jakiś sens żeby się za to zabierać. Najpopularniejszym darmowym narzędziem jest Blender.
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 67 guests