Problem z połączeniem z battle.net

Diablo 1 Hellfire Forum
Post Reply
tazek
Posts: 4
Joined: 16 Dec, 2014 20:04

Problem z połączeniem z battle.net

Post by tazek »

Witam, wczoraj zakupiłem Diablo i wszysko działało ok i łączyło mnie z battle.net dopóki nie zacząłem instalować spolszczenia. Po zainstalowaniu dubbingu nie mogę sie połączyć do trybu multi. kilka razy reinstalowałem grę i nic nie pomogło. Posiadam patch 1.09 i spolszczenie 2.1. Program Battle.net Gateway Editor pokazuje, że się łączę lecz gra nie chce. Prosze o pomoc. Pozdrawiam!
User avatar
Noktis
Site Admin
Posts: 1251
Joined: 29 Jan, 2008 13:39
Location: Polska
Contact:

Post by Noktis »

Nie możesz połączyć się z serwerem przy użyciu zmodyfikowanej gry, ponieważ battle.net cię nie wpuści. W spolszczeniu 2.1 nie ma wersji przeznaczonej dla batttle.net, tak samo jak i nie ma wersji dla Hellfire. Natomiast możesz użyć starego spolszczenia 1.7 BNE http://diablo1.ovh.org/?spolszczenie,98 W tym celu wybierasz z menu opcję Tylko Głosy (z ta wersją powinieneś połączyć się z battle.net po wejściu już na battle.net uruchamiasz "Diablo Mod PL v1.7 Pro - Edycja Battle.net" Jednak pamiętaj że jest to stara wersja i różni się od wersji 2.1.
W tym miesiącu może pojawi się ulepszone spolszczenie dla battle.net po wypuszczeniu wersji 2.2, która będzie również przeznaczona dla Hellfire.
tazek
Posts: 4
Joined: 16 Dec, 2014 20:04

Post by tazek »

Nie mogę połączyć się z multi nawet po reinstalu i wgraniu tylko patcha 1.09.
Wywala takie coś: "Unable to connect to battle.net you may be trying to connect to an invalid battle.net server. If your using a modem you may need to manually connect to the internet before connecting to battle.net". Czytałem, że to może być ban na IP, ale nie jestem do końca pewien.
User avatar
Noktis
Site Admin
Posts: 1251
Joined: 29 Jan, 2008 13:39
Location: Polska
Contact:

Post by Noktis »

Zainstaluj "czystą" grę do innego folderu a następnie patch v1.09. Jeśli pojawi ci się ten sam komunikat, to oznacza że gra nie łączy się z battle.net. Czyli albo zmienione coś w bramkach BN, które masz do wyboru czyli Europe, Asia, US West, US East. Możesz też zmienić bramkę i zobaczyć czy się połączy z inną bramką.
tazek
Posts: 4
Joined: 16 Dec, 2014 20:04

Post by tazek »

Dziwna sprawa... Według tego poradnika http://diablo1.ovh.org/?battle.net-krainy-i-kanaly,54 powinienem móc wybierać bramki, a u mnie nawet nie pokazuje pod nazwą bramki EUROPE, tylko jest napisane FSGS. Gdy klikam na Change Gateway pokazuje mi 4 opcje, lecz jest to FSGS, BROODWARS, IP LAN PARTY i IP INTERNET.

EDIT: Problem rozwiązany dzięki programowi bn editor, którym usunąłem te dziwne bramki i dodałem bramke Europe. :)
User avatar
Noktis
Site Admin
Posts: 1251
Joined: 29 Jan, 2008 13:39
Location: Polska
Contact:

Post by Noktis »

Musiałeś wgrywać jakieś bramki B.net, bo same się tam nie znalazły, dlatego nie łączy się z Battle.net. Zrób tak: utwórz nowy plik txt tylko zmień mu rozszerzenie z txt na reg, nastepnie otwórz go w notatniku i wklej to

Code: Select all

Windows Registry Editor Version 5.00

[-HKEY_CURRENT_USER\Software\Battle.net]
Zapisz i uruchom ten plik dodający informację do rejestru. Teraz uruchom diablo i powinno już działać.
tazek
Posts: 4
Joined: 16 Dec, 2014 20:04

Post by tazek »

Dzięki! :D Teraz są już wszystkie bramki.
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 33 guests