Plik naprawiający kolory

Diablo 1 Hellfire Forum
Post Reply
User avatar
stasiek19
Posts: 13
Joined: 20 Jul, 2013 14:49

Plik naprawiający kolory

Post by stasiek19 »

Witam, kupuję sobie Diablo 1, póki co pogrywam w demo. Zauważyłem pewien błąd, konkretnie z kolorami, wyglądają jak wylane z podeszczowej tęczy. Postanowiłem coś z tym zrobić. Napisałem plik naprawiający kolory, warunek jego działania, jest taki, że wszystkie inne włączone aplikację, nie działają w chwili jego uruchamiania.

http://www71.zippyshare.com/v/89056612/file.html

oto plik, wystarczy go wklepać do katalogu z plikiem diablo.exe i uruchomić

Plik działa także w innych starych grach jak doom95 czy heretic, wystarczy edytować notatnikiem i zmienić "diablo.exe" na "nazwa pliku exe.exe"
oraz nazwę pliku na nazwę tegoż pliku. Od razu mówię, że nie jest to jakiś specjalistyczny plik informatyczny, to tylko trzy króciutkie linijki tekstu. Polecam się. :D
User avatar
Noktis
Site Admin
Posts: 1251
Joined: 29 Jan, 2008 13:39
Location: Polska
Contact:

Post by Noktis »

W Kronice Diablo 1 jest artykuł jak pozbyć se brzydkiej kolorystyki w Windows 7 - wystarczy wgrać odpowiedni plik do rejestru i kolory zostają naprawione. Tutaj są rożne opcje rozwiązania tego problemu http://diablo1.ovh.org/?diablo-1-na-windows-7,146
jest również bat zamykający explorera. Są różne sposoby na naprawę kolorów w grze np directdraw compatibility tool itd. Ale najlepsza opcja (odnośnie diablo), to wgranie rega.
User avatar
stasiek19
Posts: 13
Joined: 20 Jul, 2013 14:49

Post by stasiek19 »

Skoro tak to spoko, jak widać nie zauważyłem tego pliku. Ale mam nadzieję, że to nie problem, że napisałem ten post ;)
Daria
Posts: 18
Joined: 06 Feb, 2014 22:57
Location: Warszawa

Post by Daria »

Jestem zainteresowana Twoim plikiem likwidującym błąd związany z jaskrawymi kolorami. Czy mogłabym poprosić o namiar na ten plik? Link który podałeś nie zawiera już tego pliku. Będę z góry wdzięczna za pomoc. :)
User avatar
Obishedo
Posts: 425
Joined: 09 Mar, 2013 14:14
Location: Jab?onowo Pomorskie - Poland
Contact:

Post by Obishedo »

Droga Dario, przecież Noktis podał link wyżej i cały czas można ściągać te pliki co naprawiają "Kaprysowo na ekranie" :P
Image
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 38 guests