Which class are strongest?

Diablo 1 HD, codename Belzebub - General forum.

Which class are strongest

Warrior
1
4%
Rogue
5
21%
Mage
10
42%
Necromancer
4
17%
Barbarian
2
8%
Assasin
2
8%
 
Total votes: 24
User avatar
theon
Posts: 43
Joined: 20 Aug, 2014 22:07
Location: Rzeszow, Poland

Which class are strongest?

Post by theon »

Hello,

I'm curious which class in your opinion are "the best" among all difficulty levels, just for fun :), or maybe your fav? Or maybe any class is too strong?
What annoys you, which is too strong in class characters? :) Please explain :)

Gretz!

BTW - my first - mage. This is my first spell class char. As always in original D1 i play warrior or rogue. Why? I like it, not required many player skill, like mage. :)
Now iam playin' sorc, and i like it! I been killed many times, but i lears some tactics tricks and strategies. The game is more diverse than click click click click LPM ;-) but! No offense!
Last edited by theon on 05 Sep, 2014 20:25, edited 1 time in total.
"Keep smiling, visitor. Life is brief and so is glory, but death is forever."
eczek
Posts: 54
Joined: 15 Mar, 2014 17:27

Post by eczek »

stawiam na nekromante dobrze prowadzony z wmiare dobrym sprzętem nie ma nigdzie problemow no i tą jako jedyną postacią udalo mi sie bezproblemowo ukonczyc torment
User avatar
Obishedo
Posts: 425
Joined: 09 Mar, 2013 14:14
Location: Jab?onowo Pomorskie - Poland
Contact:

Post by Obishedo »

Of course Mage, because this is my favourite class. Many time ago I played in "Diablo I" Mage in Beyond Naked Mage variant (my 30 lvl mage killed Diablo in Hell difficulty), in "Hellfire" I killed Na-Krul and Diablo on Hell Difficulty my 31-lvl mage... In "Belzebub" I play mage sometimes and he have 50 lvl and Hell Difficulty complete. I don't play Torment Difficulty because I don't have time... Now I play in "Diablo III: Reaper of Souls" but not wizard / witch :-P
Image
User avatar
theon
Posts: 43
Joined: 20 Aug, 2014 22:07
Location: Rzeszow, Poland

Post by theon »

eczek wrote:stawiam na nekromante dobrze prowadzony z wmiare dobrym sprzętem nie ma nigdzie problemow no i tą jako jedyną postacią udalo mi sie bezproblemowo ukonczyc torment
Z ciekawości, jak rozdawałeś staty, ene z vit pół na pół jako summoner/mag?
"Keep smiling, visitor. Life is brief and so is glory, but death is forever."
User avatar
Gamma_Corvi
Posts: 211
Joined: 07 Jun, 2014 13:28

Post by Gamma_Corvi »

Po pierwsze tytuł tematu/ankiety jest gramatycznie bez sensu.
Albo "which character class is strongest?" albo "which character classes are strongest?".

Po drugie samo pytanie też jest pozbawione sensu, ponieważ nie wiadomo w jakim kontekście się do niego odnieść.

Po trzecie, ranking postaci na ciągle updatowanej becie porównałbym do próby stwierdzenia czy postać odziana w ḥijāb i zasłaniająca twarz niqābem, którą obserwujesz przez lornetkę z 300 metrów to Monica Bellucci, Carmen Carrera czy raczej Lizzie Velasquez.

Jednak żeby nie wyjść na ignoranta coś od siebie dodam. Testuję nekromantę, maga, zabójczynię i łotrzycę. Każdą z postaci ukończyłem torment, jednak nie jestem w stanie jasno określić, która z klas jest najłatwiejsza w prowadzeniu, czy najsilniejsza, ponieważ każda z nich wymaga innego podejścia i sposobu gry, którego wg mnie nie da się porównać, zbyt wielkie są różnice w taktyce i prowadzeniu danej postaci.
Prosty przykład: zabójczyni po zastosowaniu Lotu Smoka jako czwartego wyładowania Fanatyzmu, kładzie Diablo Torment w mniej niż 15 sekund. Czy to znaczy, że jest najmocniejszą postacią w grze? Skąd. W normalnej rozgrywce jest nawet najsłabsza, ale tak to już jest z zabójcami, z zaskoczenia (czyt. zza pleców) kładą na hita, ostatecznie, gdy przeciwnik się jednak zdąży zorientować lub ma wystarczająco dużo hp, dobijają 2/3 cięciami i po krzyku. Normalna rozgrywka tą klasą to jednak mordęga jeśli nie wiesz jak wykorzystać jej potencjał. Inny przykład - mag, widzę, że prowadzi tu w zestawieniu, ale chyba tylko dlatego, że ludzie zrozumieli tytuł ankiety jako "twoja ulubiona postać". Ale znowu, czy najmocniejsza? Skąd, widocznie ludzie prowadzący magów wiedzą jak korzystać z tego co postać oferuje.
Eczek napisał o nekromancie, tu się zastanowiłem, gdyż do nekromanty mam wielki sentyment i darzę go największą sympatią za sprawą moich osiągnięć tą klasą w D2. Postać wciąż jeszcze nie jest dopracowana jak cała reszta, ale teraz, po poprawce w mechanice CS-a to najprzyjemniejsza obok łotrzycy klasa do prowadzenia w grze. Sprawia sporo frajdy, jednak mnie przyjemna gra szybko nudzi i zaczynam szukać wrażeń, a nekromanta mi ich nie zapewnia. Ot, taka postać do pogrania dla odstresowania. Trzeba temu jak najszybciej zaradzić, bo będziemy świadkami powtórki z Diablo 2 gdzie tego typu postacią był/jest hammerdin - wielkie obrażenia, wysoka obrona i do tego nieograniczona mobilność - postać w zasadzie bezobsługowa, więc nie dziwota, że takiego hammera "do zadań wszelakich" miał każdy przeciętny nerd, mający trochę grosza na setupy z allegro. Ja chcę przed podobnym losem uchronić nekromantę. Chcę by był postacią niszową, postacią dla fanatyków, postacią trudną w obsłudze i dzięki temu ciekawą, silną, choć wymagającą dla gracza.
Kolejna postać - łotrzyca. Ją opisałbym słowami jakimi wojsko określa AGM-114 Hellfire - wystrzel i zapomnij. Wystarczy szybki łuk kradnący manę, weźmy dla przykładu Fist of Heavens, do tego strzała kierowana i możesz grać z klikniętym "ctrl" by na bieżąco widzieć co leci z mobów, których nawet nie zdążysz zauważyć. Brzmi jak OP char? Ponownie błąd, gdyż jeśli dasz podejść jakiemuś bossowi wystarczająco blisko, to budzisz się w mieście chwilę później.

Reasumując, poza tym co wyżej napisałem, ankieta jest bez sensu jeszcze z jednego najważniejszego powodu - każda postać miała/ma/będzie miała swoich fanów, którzy będą ją wywyższali ponad inne klasy, a co za tym idzie: im więcej grających z powodzeniem magami, tym analogicznie więcej opinii, że mag jest OP.
Ja chcę jedynie by klasy były zbalansowane, reszta to już mniej lub bardziej sugestywne opinie ludzi nimi grających.

@theon

Co do Twojego pytania odnośnie rozdysponowania atrybutów u nekromanty, to masz zdjęcia mojego jeszcze na 50 wtedy lvlu na którejś stronie w temacie "full sets that you have found".
eczek
Posts: 54
Joined: 15 Mar, 2014 17:27

Post by eczek »

theon
początkowo dawalem raz w magie raz w zywotnosc ale z czasem w samą zywotnosc

muszę sie troche nie zgodzic z wpisem gamma_corviego co do nerkomanty w diablo 2 nie jest wcale taki swietny gram "kilka" dni w te gre juz glownie pvp z 5lat na CBN i drugie tyle na prywatnych serwerach

nekromanta sprawia mi najmniej problemow w ubiciu gram zwykle barbarzyncą o nawet teraz na IDR mam takowego ubranego pod ligę PCL

http://i.imgur.com/dwIcajR.jpg

w belzebku barbarzynca bez trąby jest jak niestety chyba najgrosza postacia do gry mam nadzieje ze z czasem sie to zmieni


co do hammera to niestety masz rację odkad powstalo slowo runiczne enigma i syngerie do mlotka jest niezniszczalny czy to pvp czy pvm oczywiscie dobrze prowadzony tak sie sklada ze tez posiadam takowego
125fcr/86fhr/11k dam ubranego pod magic find

http://i.imgur.com/cuT5zXL.jpg


tu nawet napisalem wzmiankę o BM PVP takowym mlociarzem
kosztowal mnie ok 10000fg @d2jsp glownie ze wzgledu na craft amulet i pcs z wysokim lifem
http://diablo.phx.pl/czytaj/hammer-dewastator-pubz
hammerem gralem w diablo glownie na cbn zabijalem po 7osob przy jednorazowym wyjsciu z miasta na grze typu duels


a co do lotrzycy w diablo hd ma ogromną przewage nad innymi chocby ze wzgledu na wysoką rozdzielczosc mam nadzieje ze gdy powstanie multiplayer i co za tym idzie pvp bedzie to w jakis sposox fixniete hehe

to tyle z mojego malego offtopica pzdr
User avatar
SlapZ
Posts: 85
Joined: 05 Mar, 2014 11:47
Location: Poland

Post by SlapZ »

eczek wrote:(...)
a co do lotrzycy w diablo hd ma ogromną przewage nad innymi chocby ze wzgledu na wysoką rozdzielczosc mam nadzieje ze gdy powstanie multiplayer i co za tym idzie pvp bedzie to w jakis sposox fixniete hehe
Blight już zapowiedział że w przyszłości maksymanla rozdzielczość zostanie ograniczona do tego 600, więc różyczka straci tę przewagę.

A co do samego tematu:
Narazie zamiast pytać, która klasa jest najsilniejsza, trzeba spytać która jest najsłabsza. Zwłaszcza że tutaj moc klasy mocno zależy od sprzętu, jaki uda Ci się znaleźć. Pewnym wyjątkiem jest tutaj Sorc, który może dojść o wiele dalej niż inne klasy na słabym sprzęcie.

Imho: każda klasa jest silna na swój sposób (i ma swoje problemy), poza assasinką, która regularnie ssie.
eczek
Posts: 54
Joined: 15 Mar, 2014 17:27

Post by eczek »

faktycznie zabojczyni zaraz przed barbem nadaje sie do pchania karuzeli jedynie :lol:
BrightLord

Post by BrightLord »

Assassin has top single target damage in game by large margin. It's hard to play solo but when grouped with warrior or barbarian it will be probably best team character.
User avatar
Gamma_Corvi
Posts: 211
Joined: 07 Jun, 2014 13:28

Post by Gamma_Corvi »

Ciągnę offtopic

@eczek

Widocznie trafiali Ci się ludzie nie mający pojęcia o grze pvp nekrem, poubierani w kalejdoskop mary, 2xjordan, shako, hom. Takiego to nawet merc pojedzie, ale wyskoczyłbyś do mojego w czasach jak grałem, po któym został mi jedynie spis gratów na pamiątkę na skrzynce email:

Lvl 98

Diadem 2 nec / 20 fcr / 25 dex / 90 life / 30 @ / 7 fhr - socketed 2x 20l15@ jool
CoA 399/15/30/ 2xber
Kira's 170/70

Amulet 2 pb / 20 fcr / 20 str / 20 dex/ 30@ / 102 mana / 59 hp/ 9% mana reg
Ring 10fcr / 53 life / 15 Dex / 26 cold res / 36 fire res / 21 psn res / 36 light res
Ring 10fcr / 39 life / 19 Dex / 31 cold res / 27 fire res / 24 psn res / 28 light res

2xRaven 250/20
Soj
Bk5
2x dwarf 15
2x wisp 20 abs

Hoto 40@ eth flail

2x Stormshield 519 def bered/elded
Perf spirit monarch

Switch Cta 6-6-4 + eth bo spirit

Enigma MP 15/15 +775

Arach 120ed
Verdungo 40/15 13 reg
TG 200 ed
Snowclash

Trang Gloves 74 def

Waterwalks 210/65life upg

Inventory:
Necro Torch 20/20/25%
Annihilus 20/20/10
9x 45 Life PnB Sks
10x 20 life/5@ scs
Last edited by Gamma_Corvi on 07 Sep, 2014 19:37, edited 1 time in total.
eczek
Posts: 54
Joined: 15 Mar, 2014 17:27

Post by eczek »

ringi wydają mi sie wrecz kosmicznie drogie wręcz nierealne hehe
o ile pamietam taki diadem jak twoj to byl shopped z jakiegos sklepu bo w fgs to wyszedl by z 7-10k ringi zresztą podobnie cenowo hehe

jaki masz nick na jsp?

grales oczywiscie na europe?

chyba mozemy chwilke pociagnac ten offopic hehe
riesa
Posts: 415
Joined: 21 Feb, 2014 13:15

Post by riesa »

@eczek, tez mi sie wydaje ze te graty na tego neca kosztowaly pare lat temu fortune, chociaz w JSP czy ogolnie w hanel ladderowy sie nie bawilem. ale z tego co pamietam latajac mf runy to te itemy byly high end, niemal perf.
poza tym watpie by Corvus mial nick na jsp. z tego co sie wydaje przez to co mowil to byla glowni gra dla funu a nie na fg. ja tez co sezon probowalem zealota skladac i tez jestem bez konta na jsp ;p
User avatar
Gamma_Corvi
Posts: 211
Joined: 07 Jun, 2014 13:28

Post by Gamma_Corvi »

Miałem dawno temu konto na d2jsp, ponieważ założyłem je, żeby pchnąć komuś Skradanie Siggarda który mi kiedyś padł (nie pamiętam teraz dokładnie, ale poszedł ostatecznie za jakieś 11 czy 12k fg). W high-endy też zaopatrywałem się na d2jsp, bo przecież nie na kanale za hrs :lol:
Gra mnie jednak w końcu znudziła i wystawiłem całego nekro na sell, wyciągnąłem za niego chyba 35k fg a potem sprzedałem konto d2jsp z 80k+ fg na ebayu. Pozostałe graty z postaci rozdałem ludziom w grze.

Tak, grałem na początku na Europe, potem na USWest bo tam ludzie byli bardziej ogarnięci.
User avatar
theon
Posts: 43
Joined: 20 Aug, 2014 22:07
Location: Rzeszow, Poland

Post by theon »

Po pierwsze tytuł tematu/ankiety jest gramatycznie bez sensu.
Upraszam wybaczenia. Niestety ostatnią lekcję angielskiego miałem w liceum, bardzo dawno temu. Temat założyłem mając nadzieję, że mimo jego braków trafi do ludzi nie będących obywatelami Polski.
"Keep smiling, visitor. Life is brief and so is glory, but death is forever."
User avatar
Gamma_Corvi
Posts: 211
Joined: 07 Jun, 2014 13:28

Post by Gamma_Corvi »

Z cyklu "Opowieści Nocnej Treści"

Widzę, że w dalszym ciągu nikt nie głosował na zabójczynię. Sądzę, że po tym co tu zamieszczę, kwestia ta ulegnie diametralnej zmianie.

Na początek char sheets mojej ass-ass-iny.

Image Image Image

Statystyki nie zawierają dodatkowych punktów z questów, bo nie chciało mi się ich zwyczajnie robić. Po ich dodaniu postać miałaby 386 punktów siły i około 16k dps. Jeśli wymienię biżuterię na lepszą (czyt. 3x80 str + 3x20 dex) sądzę, że próg 25-30k dps jest jak najbardziej realny do osiągnięcia.

Mamy więc 30k dps i 282% szansy na trafienie przeciwnika przez postać.

Do tego dochodzi:

Stealth

- zwiększający obrażenia o 179 punktów. 30k + 179 = 30 179 dps.

Maleficent Strike

- posiadający 40% bonus do trafienia przeciwnika. 282 + 40 = 322% szansy na trafienie wroga
- stale zwiększający obrażenia o 85% czyli 85% z 30k = 25,5k + 30k = 55,5k

Fanatyzm - posiadający 15 poziomów wyzwolenia:

dodatkowych 10% procent obrażeń na poziom. 15 x 10 = 150% obrażeń na ostatnim uderzeniu, 150% z 30k = 45k + 30k = 75kdps (!)
dodatkowych 5% szansy trafienia przeciwnika na poziom, 15 x 5 = 75% czyli 282 + 75 = 357% hit chance
dodatkowych 5% do szybkości ataku na poziom, 15 x 5 = 75% czyli 157 + 75 = 232% IAS
dodatkowych 5% szybkości odzyskiwania równowagi przez postać na poziom, 15 x 5 = 75% czyli 195 + 75 = 270% HRS

Myślicie, że to koniec niespodzianek? Skądże, teraz zrobi się jeszcze ciekawiej.

Kolejną umiejętnością zabójczyni jest Lot Smoka,

podbijający szansę trafienia o 100%, czyli 282 + 100 = 382%

oraz zwiększający czterokrotnie (!) zadawane obrażenia, czyli 400% z 30k = 120k + 30k = 150k dps (!!)

Żyje tam ktoś jeszcze? Ledwo-ledwo? No to teraz finiszer z pół obrotu prosto w pysk. Co wrażliwsi i Ci cierpiący na choroby układu krążenia lub niestrawność, proszeni są o zamknięcie okna przeglądarki w trybie natychmiastowym. Reszta odważnych, która postanowiła zostać, niech kontroluje orgazmy.

Istnieje możliwość zastosowania pewnego tricku, który nazwałem roboczo Pierwszą Wartością Kosmiczną Zadawanych Obrażeń Na Sekundę. By go przeprowadzić wystarczy połączyć umiejętność Fanatyzmu w roli kondensatora z Lotem Smoka jako wyzwalaczem.

Jak pisałem wcześniej, Fanatyzm posiada 15 ładunków kondensacji, jednak w zupełności wystarczy ich 14 a jako 15 użyć Lotu Smoka. Efekt?
140% dodatkowych obrażeń na przedostatnim uderzeniu. 140% z 30k = 42k + 30k = 72k
14 x 5 = 70% czyli 282 + 70 = 352% hit chance
14 x 5 = 70% czyli 157 + 70 = 227% IAS
14 x 5 = 70% czyli 195 + 70 = 265% HRS

A teraz zsumujmy to z Lotem Smoka:

400% z 42k dps = 168k + 42k = 210kdps
282 + 70 = 352% hit chance

Jak to wygląda w praktyce? Oczywiście nigdy nie wyciągniemy realnie takich obrażeń, ponieważ istnieją redukcje potworów i cała masa innych zależności, jednak nawet uwzględniając to wszystko zostaje nam niesamowita wartość.

Dziękuję za uwagę i życzę miłego głosowania.
Last edited by Gamma_Corvi on 08 Sep, 2014 12:03, edited 1 time in total.
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: Ahrefs [Bot] and 91 guests