Paczki z itemami krążące po necie...

Diablo 1 HD, codename Belzebub - General forum.
User avatar
Obishedo
Posts: 425
Joined: 09 Mar, 2013 14:14
Location: Jab?onowo Pomorskie - Poland
Contact:

Paczki z itemami krążące po necie...

Post by Obishedo »

No i stało się! Proceder kwitnie w najlepsze. Gracze wrzucają do netu swoje skrzynie z itemami. Przestrzegam oczywiście przed tym, gdyż nie wiecie czy nie ściągacie jakiegoś syfu zrobionego np. w Cheat Engine itp. Niestety przyjdzie i pewnie pora na to, że będzie można ściągnąć gotowe postacie z 60 levelem i tylko je ubrać, albo już będą ubrane pod Torment MP - 10... Dobrze, że to tylko Single Player. Na przyszłość trzeba koniecznie pomyśleć o Closed Battle Necie jeśli ten mod miałby się ukazać w trybie Multiplayer, by wykluczyć możliwości takie jakie miały miejsce w czasach D1 kiedy każdy biegał w Godly Plate of the Whale i Lightforge na głowie...
Image
MazuR
Posts: 29
Joined: 19 Mar, 2014 16:31

Post by MazuR »

Wystarczy prosty skaner jakim kiedyś był DiabloSaver i po sprawie. Przed grą skanujesz gościa - jeśli będzie miał tzw dupy to po prostu z nim nie grasz i zgłaszasz kolesia na forum. Z GPotW latali tylko przez kilka lat kiedy D1 było jeszcze w powijakach. Grałem od 2001 i wtedy już dawno poradzili sobie z tym problemem właśnie skanerem. Myślę, że zmodyfikowanie takiego małego programiku nie byłoby dużym problemem...
User avatar
Obishedo
Posts: 425
Joined: 09 Mar, 2013 14:14
Location: Jab?onowo Pomorskie - Poland
Contact:

Post by Obishedo »

MazuR wrote:Wystarczy prosty skaner jakim kiedyś był DiabloSaver i po sprawie. Przed grą skanujesz gościa - jeśli będzie miał tzw dupy to po prostu z nim nie grasz i zgłaszasz kolesia na forum. Z GPotW latali tylko przez kilka lat kiedy D1 było jeszcze w powijakach. Grałem od 2001 i wtedy już dawno poradzili sobie z tym problemem właśnie skanerem. Myślę, że zmodyfikowanie takiego małego programiku nie byłoby dużym problemem...
Stworzenie takiego Diablo Savera do Belzebuba jest bezcelowe ponieważ zrobi się sytuacja, że część graczy będzie akceptować skopiowane itemy a cześć będzie 100 % legit. Przyjdą znowu czasy D1 i historia się powtórzy. Tu chodzi o całkowitą, podkreślam całkowitą eliminację takiego zjawiska jak to, że każdy będzie chodzić w tym samym EQ. Dlatego też pisałem wcześniej, że jeśli miałby kiedyś wyjść tryb Multiplayer - trzeba zrobić coś a'la Closed Battle Net. Postacie graczy byłyby przechowywane nie u nich na kompie, gdzie mogliby robić cuda - niewidy a na jakimś serwerze jak np. CMC server do Diablo II, gdzie gracze "dwójki" nie mają postaci na kompie a na serwerze.
Image
BrightLord

Post by BrightLord »

Jak dwie osoby wejda do gry z tym samym przedmiotem to oba zostaną usunięte. Najlepsze zabezpieczenie to nie grac z lamerami i tyle.
User avatar
Noktis
Site Admin
Posts: 1251
Joined: 29 Jan, 2008 13:39
Location: Polska
Contact:

Post by Noktis »

Trzeba było reagować wtedy, gdy niektórzy zaczęli na forum wymieniać się itemami i umieszczać je w sieci. Póki co to wciąż jest wersja beta offline...
BrightLord

Post by BrightLord »

Ale co to da, że będziesz reagował? Przecież ludzie sobie mogą maile wysyłać a wtyk w NSA nie mamy :)
User avatar
Obishedo
Posts: 425
Joined: 09 Mar, 2013 14:14
Location: Jab?onowo Pomorskie - Poland
Contact:

Post by Obishedo »

BrightLord wrote:Ale co to da, że będziesz reagował? Przecież ludzie sobie mogą maile wysyłać a wtyk w NSA nie mamy :)
Dokładnie, dlatego pomyślcie o tym CBN bo będzie lipa...
Image
Styner
Posts: 50
Joined: 01 Feb, 2014 14:28

Post by Styner »

BrightLord wrote:Ale co to da, że będziesz reagował? Przecież ludzie sobie mogą maile wysyłać a wtyk w NSA nie mamy :)

I think it is not big problem.

I think if one might send copied item via e-mail,
resultingly, at last - copied item imerged.

Then make program, if copied item will imerge - delete whole character 8)
User avatar
Gamma_Corvi
Posts: 211
Joined: 07 Jun, 2014 13:28

Post by Gamma_Corvi »

Cholera, naprawdę tego nie rozumiem, po tygodniu gry w wolnych chwilach, nabiłem 41 lvl i znalazłem stuff umożliwiający mi pokonanie Diablo na MP10 Torment, więc jaki cel ma podbieranie innym przedmiotów? Chyba tylko jeden i do tego całkowicie przeze mnie zrozumiały - zwykła ludzka ciekawość, w tym przypadku ciekawość tego, co Brightlord dla nas przygotował i jak bardzo gra jest ulepszona/zmieniona. A, że ludzie są ciekawi itemów, chcą je przymierzyć na swoich postaciach, doświadczyć "na własnej skórze" aktu przemienienia? Oczywiście, że tego chcą, przecież w Diablo 1 zawsze chodziło głównie o przedmioty. Jak dla mnie, niech się ludzie wymieniają, bawią się grą, poznają jej tajniki i wyłapują jej niedociągnięcia, bo przecież to tylko/aż beta i tymi postaciami nie będą mieli możliwości gry w trybie multi. Ujmując to inaczej - to postacie testowe, tak dla graczy jak i dla Wielkiego Architekta, więc niech nikt nikomu nie broni zabawy nimi wg własnych reguł i własnego sumienia.

Obi-Wan Kenobi ma rację, save'y na serwerze zewnętrznym mają same zalety, nie zawieruszą się w gąszczu plików, nie ulegną zagładzie wraz ze śmiercią dysku twardego i co najważniejsze, wykluczy się wszelką możliwość ingerencji w nie ze strony potencjalnych do-w-cipników, którzy tym procederem zniszczą grę. Żyjemy w czasach, gdzie uczciwość jest na wagę porcji wzbogaconego uranu . Jedyne co możemy zrobić to zmusić ludzi do uczciwości.
Image
User avatar
Noktis
Site Admin
Posts: 1251
Joined: 29 Jan, 2008 13:39
Location: Polska
Contact:

Post by Noktis »

To może od razu wrzucić paczkę ze wszystkimi itemami? Niech sobie ludzie pobierają. Beta nie jest po to aby grac gotowymi postaciami, tylko aby rozwijać swoja postać i przedstawiać swoje spostrzeżenia i sugestie.

Z tym serwerem zewnętrznym to się tak nie napalajcie bo:

1. Nie ma jeszcze wersji z multi a tym bardziej takiej z postaciami na serwerze.
2. Serwer trzeba miec i to nie FTP tylko dedykowany (albo VPS)
3. Na taka wersje trzeba będzie poczekać ho ho i jeszcze trochę :-).
User avatar
SlapZ
Posts: 85
Joined: 05 Mar, 2014 11:47
Location: Poland

Post by SlapZ »

Noktis wrote: (...)Beta nie jest po to aby grac gotowymi postaciami, tylko aby rozwijać swoja postać i przedstawiać swoje spostrzeżenia i sugestie.(...)
I pod tym się podpiszę ręcoma, nogami i lewym pośladkiem.
Jesteśmy nie graczami, tylko beta testerami, których obowiązkiem jest sprawdzać co tylko nam przyjdzie do (czasem pustych) głów w tej becie, i dawać Blightowi swoje spostrzeżenia, opinie i propozycje.

W D1 ludzie biegali w podupowanych "Godly XYZ of the Whale", a mimo to nie tylko większość osób grało uczciwie, ale i wszyscy mieli z gry frajdę.

Jeżeli chociaż jedna osoba, która zgrałą taka paczkę itemów - zauważy i zgłosi bug z jednym z tych itemów związany - to imho dobrze.

Problem mógłby tu powstać dopiero, gdyby ludzie z paczkami kosmicznych setów, rare'ów i craftów zaczęli mówić że gra jest "za łatwa", podczas gdy ktoś kto gra uczciwie musiałby farmić miesiąc żeby mieć szanse przebić się przez 4x Immunity albo coś podobnego.
Last edited by SlapZ on 18 Jul, 2014 22:38, edited 1 time in total.
User avatar
Gamma_Corvi
Posts: 211
Joined: 07 Jun, 2014 13:28

Post by Gamma_Corvi »

Beta nie jest po to aby grac gotowymi postaciami, tylko aby rozwijać swoja postać i przedstawiać swoje spostrzeżenia i sugestie.


I tak też czyni 90% tu obecnych graczy. Pozostali to zwykłe sępy, którym jeden uczynny forumowicz rzucił ścierwo. Noktis, kto jak kto, Ty powinieneś był się tego spodziewać pierwszy, więc nie marudź, bo "życia nie oszukasz" cytując klasyka.

Niekoniecznie hoho, powinniście napisać w jakiej fazie są prace, w czym potrzebujecie pomocy i z czym sobie nie radzicie. Tak się składa, że mam wśród znajomych dwóch czy trzech programistów, a skoro ja mam, to pewnie i ktoś z forumowiczów ma kogoś takiego, kto mógłby nieodpłatnie pomóc i odciążyć Brightlorda. Chyba, że problemem nie jest czas czy poziom trudności zadań, a "egoistyczne" podejście do tematu, tzn one man project (co zresztą jestem w stanie zrozumieć jako, że też tworzę kilka takich, m.in. muzyczny, zatem cudzysłów okalający słowo egoistyczne jest użyty celowo i jego zawartość proszę traktować z przymrużeniem oka, tudzież obojga oczu). Sam bym pomógł, ale zdecydowanie lepiej radzę sobie z pędzlami i sztalugą (oraz nierzadko roznegliżowaną modelką) niż z grzebaniem w zawartościach poszczególnych plików i ich modyfikacjom, jednak jestem gotów pomóc w miarę swoich możliwości o ile, ktoś mnie o cokolwiek poprosi :roll:
riesa
Posts: 415
Joined: 21 Feb, 2014 13:15

Post by riesa »

Gamma_Corvi wrote:Cholera, naprawdę tego nie rozumiem, po tygodniu gry w wolnych chwilach, nabiłem 41 lvl i znalazłem stuff umożliwiający mi pokonanie Diablo na MP10 Torment(...)
No to ładnego masz farta, nie powiem... Parę miesięcy latania i tylko magami przeszedłem do hella a tam już im tak łatwo farmienie nie idzie. Więc z itemami kiszka ;p

Tak poza tym. Wg mnie te paczki też nie są za dobrym pomysłem bo jednak jednym z aspektów do sprawdzenia bety jest też dropienie. Choćby najgłośniejszy na forum swego czasu przykład - scepter z setu Milabregi. Gdyby każdy latał z full setem z paczki to by nikt nie zwrócił uwagi na to, że praktycznie to to nie leci.

PS. Corvus Corax, to ty?!
User avatar
Gamma_Corvi
Posts: 211
Joined: 07 Jun, 2014 13:28

Post by Gamma_Corvi »

Żaden fart, sam zresztą zobacz, że nic nadzwyczajnego: http://imgur.com/a/6uiJq#0
Od tamtego ekwipunku zmieniło się tylko to, że zmieniłem amulet na ten , który jest tam na jednym z ostatnich screenów i czekam na 49 żeby założyć dublet pierścieni z setu Rhatmy a potem 50 by założyć Koronę Wieków, ponieważ ciekawi mnie czy będę miał 2k hp. Jeśli chodzi o samą rozgrywkę, to najważniejsze było dla mnie znalezienie księgi teleportu, potem tu już tylko skoki z normal na nightmare i przez hell na torment. Nie wiem jak z magami, ponieważ mam tylko jedną postać i jest nią nekromanta, głównie dlatego, że mam duży sentyment do nekrusa z D2 (oficjalnie zresztą uznanego przez Blizzard za nejlepszą postać w grze, o ile prowadzi ją wprawna ręka). Co do itemów, to bardzo dobre rare ringi i amulety lecą na tormencie ze skrzynek w sekretnym tunelu. Nie ma się co jednak oszukiwać najlepsze itemy lecą z mobów.

O właśnie, czytałem, zanim jeszcze zacząłem grać, że buława z setu milabregi nie leci. Po kilku dniach miałem tych buław z pięć czy sześć, za to nie chce mi paść hełm, przy czym zaznaczam, że zbroje i tarcze też nagminnie leciały, więc niech ktoś teraz wytłumaczy jak to w końcu jest.

Onegdaj tak mnie nazywano w pewnych kręgach... :wink:
User avatar
Savrok
Posts: 146
Joined: 15 Jan, 2011 2:14
Location: Polska/Warszawa/Praga PN

Post by Savrok »

Diablo 1 to stara gra robiona bardziej pod fanów 1wszej części.
Mi tam wystarczy prosty battle net z zabezpieczeniem w którym jak jest dwóch lamusów mających ten sam sprzęt z neta to że im będzie go kasowało i moim zdaniem na dłuższą metę zniechęci to "wspomnianych leszczy" na używanie "łatwego spzętu" w grach multiplayer.
Co do gościa który pisal że grał tydzień czy ileś tam i zdobył sprzęt na Tornmenta no to nie wierzę w takie bajery bo to trzeba koło 7-9 miechów solidnej gry by "wydropić" konkretne graty pod daną klasę postaci
Przedmioty z req lvl 50 lecą naprawdę bardzo żadko na legalnych postaciach na hellu i tornmencie.
Tungle ACC : Fus
Diablo ACC : Bajadoz
Piszę po polsku bo lubię komunikować się w ojczystym języku a nie w "yngielskim".
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: Ahrefs [Bot] and 60 guests