Poziom trudności (normal) a dropy

Dyskusje/Sugestie dotyczące moda
Post Reply
olo69
Posts: 7
Joined: 12 Dec, 2010 11:02

Poziom trudności (normal) a dropy

Post by olo69 »

Witam

To mój pierwszy post więc chciałbym się przywitać. Kilka (albo kilkanaście) dni temu wraz z paroma znajomymi chcieliśmy odświeżyć wspomnienia i pograć w D1. Jak znaleźliśmy moda to nas złapało od nowa :)

Ok, ale do rzeczy. Pamiętam, że w oryginalnym D1 dobre rzeczy można było znaleźć wyłącznie w piekle, niezależnie od poziomu trudności. Czyli grając na normalu w piekle, który jest zdecydowanie łatwiejszy niż np. katakumby na hellu, w tym pierwszym można było liczyć na np. "obsidian amulet of heavens", podczas gdy w katakumbach na hellu leciały mniej więcej takie same itemki jakby to był poziom trudności normal.

Teraz nabiłem >30lvl i próbowałem sił na hellu, ale widzę, że mod w tym temacie niewiele zmienił.

Mylę się czy nie? Jeśli nie to czy nie byłoby to dobrą modyfikacją aby takie coś wprowadzić w ew. kolejnej wersji moda?

Przepraszam z góry jeśli taki post już był i było w nim wszystko wyjaśnione - nie mogę znaleźć szukajki na forum, a szukanie przez google też nie przynosi mi zbyt dobrych rezultatów. Jeśli była taka dyskusja proszę o linka do niej

pozdrawiam!
User avatar
Noktis
Site Admin
Posts: 1251
Joined: 29 Jan, 2008 13:39
Location: Polska
Contact:

Post by Noktis »

Witaj na forum

W Awake z itemami jest tak samo jak w zwykłym Diablo, czyli na normalu możne ci wypaść każdy przedmiot. Nie da sie tego zmienić.
olo69
Posts: 7
Joined: 12 Dec, 2010 11:02

Post by olo69 »

Dzięki za odp. Miałem bardziej na myśli to, że na hellu na niskich poziomach spadają słabe itemki a nie to, że na normalu można znaleźć najlepsze, niemniej odpowiedź jest jasna. A szkoda
tan_Gonarro
Posts: 14
Joined: 13 Feb, 2011 21:31

Post by tan_Gonarro »

Noktis wrote:Nie da sie tego zmienić.
Witam,

To nie do konca jest prawda. Jesli chodzi o same affixy to rzeczywiscie nie zależą one od poziomu trudnosci gry, gdyz wykorzystuja jedynie bazowy mlvl i tutaj niewiele mozna w tej kwestii zdziałac.
Jednak w przypadku przedmiotów unikatowych (a z tego co widze to na nich głownie opiera sie wyposażenie postaci w Awake) mozna poprzez modyfikacje qlvl itemów bazowych skutecznie zapobiec wypadaniu najpotężniejszych unikatów na normalu czy nightmare.
User avatar
Noktis
Site Admin
Posts: 1251
Joined: 29 Jan, 2008 13:39
Location: Polska
Contact:

Post by Noktis »

Można jeśli ustawi się qlvl unikatu niższy niż qlvl itemu bazowego ale nie wiem jak bardzo spada prawdopodobieństwo wypadnięcia takiego unikatu. Wiem że na pewno wzrasta trudność jego znalezienia.
tan_Gonarro
Posts: 14
Joined: 13 Feb, 2011 21:31

Post by tan_Gonarro »

Jesli ustawisz qlvl jakiegoś itemu bazowego wyzej niz najwyzszy mlvl (+5)* istniejący w grze to takiego przedmiotu bazowego nie bedzie mogł wydropic żaden mob na normalu. Tak wiec prawdopodobienstwo wypadniecia unikatu opartego na takim itemie bedzie dla najnizszego poziomu trudności wynosic 0% .
Jesli roznica pomiedzy qlvl a mlvl bedzie wynosic ponad 15 to rowniez na nightmare item nie pojawi sie i bedzie możliwy do znalezienia tylko na najwyższym poziomie trudności.

*jesli nie modyfikowałeś oryginalnych bonusów do mlvl dla ekipy lazarusa i kilku innych bossów.
User avatar
Noktis
Site Admin
Posts: 1251
Joined: 29 Jan, 2008 13:39
Location: Polska
Contact:

Post by Noktis »

Ale przecież jeśli chodzi o drop itemu to do mlvl nie jest doliczany bonus za nightmare i hell. Przynajmniej jeśli chodzi o unikaty. Chyba ze o coś innego ci chodzi?
tan_Gonarro
Posts: 14
Joined: 13 Feb, 2011 21:31

Post by tan_Gonarro »

Bonus za poziom trudnosci nie jest doliczany przy kalkulacji cech magicznych (affixow i listy unikatow) ale jest doliczany przy ustalaniu qlvl itemu bazowego i na tym polega cały knif.
Dlatego na normalu np. Full Plate Mail (qlvl 25) leci tylko w piekle, a na hellu moze ją dropnąc byle zombiak w kosciele...
User avatar
Noktis
Site Admin
Posts: 1251
Joined: 29 Jan, 2008 13:39
Location: Polska
Contact:

Post by Noktis »

Zapomniałeś o podstawowych kryteriach dotyczących dropu unikatu.

1. Qlvl unikatu musi być rowny lub wyższy niż qlvl itemu bazowego.
2. Aby unikat wypadł to jego qlvl musi być niższy lub równy mlvl potwora (bez bonusów za normal i hell)


Ty proponujesz cos takiego:
Jesli przyjmiemy ze najwyższy mlvl to 30 (dla bossa 34) to ustawiamy dla jakiegos bazowego itemu qlvl 35 - teraz ten item wypadnie tylko na nightmare i hell. Jednak jeśli uzyjemy na tym przedmiocie jakiś unikat to musi spelniać kryteria , które powyżej wymieniłem. Zgodnie z 1 kryterium ustawiamy najnizszy qlvl dla unikatu na 35 i w tym momencie 2 kryterium nie zostaje spełnone dlatego unikat nie wypadnie.
tan_Gonarro
Posts: 14
Joined: 13 Feb, 2011 21:31

Post by tan_Gonarro »

Nie wiem skąd masz te informacje, ze qlvl unikatu musi byc równy lub wyzszy niz qlvl itemu bazowego, ale to nieprawda. Nawet w oryginalnym Diablo istnieja unikaty, ktorych iqlvl > uqlvl : Windforce, Scavenger Carpace, Bloodslayer czy Civerb's Cudgel to tylko niektore przyklady takich przedmiotów.
User avatar
Noktis
Site Admin
Posts: 1251
Joined: 29 Jan, 2008 13:39
Location: Polska
Contact:

Post by Noktis »

Kilka postów powyżej pisałem że istnieje możliwość ustawienia uqlvl na niższy niż iqlvl, ale wtedy mogą wystąpić pewne nieprzewidywalne problemy. Z tej gupy itemów które maja niższy uqlvl niz iqlvl część w ogóle nie wypadnie na poziomie normal. Przykładowo Staff of Shadows (qlvl 2) bazuje na Long Staff (qlvl 4) - Według jarulfa na normalu nigdy nie wypadnie a na nightmare i hell jest bardzo trudna do znalezienia. Na nightmare wypada raz na 2200 gier a na Hell raz na 2400 gier. Jedynie mogę sie domyślać dlaczego Item nie wypada na normalu mimo iż ma tak niski qlvl a dodatkowo jeszcze na nightmare/hellwypada bardzo rzadko. Wydaje mi się ze dzieje sie tak dlatego iż ma niższy uqlvl niz iqlvl, znaczenie ma pewnie jeszcze ilość unikatów bazujących na tym samym itemie oraz pozycja unikatu na liście.

Ja bym chętnie ustawił uqlvl na niższy niz iqlvl tylko nie byłbym w stanie określić wpływu tego zabiegu. A konsekwencje mogłyby być przeróżne.

A wracając do poprzedniego postu - nie zmienia sie fakt że jesli uqlvl jest wyższy o 5 niz najwyższy mlvl to unikat nigdy nie wypadnie.
tan_Gonarro
Posts: 14
Joined: 13 Feb, 2011 21:31

Post by tan_Gonarro »

Widze, ze sie nadal nie rozumiemy. To wcale nie chodzi o to zeby celowo ustawiac uqlvl<iqlvl. Chodzi o podwyzszenie tylko samego iqlvl dla najlepszych itemow bazowych zeby opartych na nich najlepszych unkiatow (ktorych qlvl wcale zmieniac nie trzeba) nie dało się farmic na nomalu jak ma to miejsce w oryginalnym Diablo i obecnie w Awake.
A uqlvl<iqlvl dla niektórych (tylko najlepszych) unikatow bedzie jedynie efektem ubocznym takiego zabiegu, a nie celem samym w sobie. Takie zmiany w nisko levelowych itemach i unikatach typu Staff of Shadows wogole nie maja sensu i nie o to tutaj chodzi. Powtarzam: chodzi o utrudnienie farmienia tylko tych najpotezniejszych unikatow, a nie unikatów ogolnie...

Zreszta moze najlepiej bedzie posłuzyc sie przykładem z Awake:
Edge of God - uqlvl 36, iqlvl 10
Dwa podstawowe warunki koniecze dla zaistnienia tego dropu:
1. mob musi miec mozliwosc wydropienia bastard sword, czyli mlvl co najmniej 10
2. mob musi miec mozliwosc wydropienia affixu o wartosci 36, czyli mlvl co najmniej 36

Pierwszy warunek spełnia wiekszośc mobów na normalu. Drugiego warunku nie spełniaja zadne zwykłe moby (max mlvl w Awake wynosi 33) , a jedynie niektorzy bossowie - Diablo Klon, Baal oraz bossowie należący do klas: BloodKnight, Lord Nekro, Necro Lich i Dark Warrior (o ile dana klasa wogole posiada bossa).
Jak widac na chwilę obecną nie ma znaczenia na jakim poziomie trudnosci zostanie założona gra - Edge moze wypasc na kazdym z nich.

Jednak gdyby iqlvl dla BastardSword został zwiekszony do 34 (a uqlvl pozostal bez zmian) to warunku nr.1 nie spełniałby zaden mob na normalu (o ile dobrze pamietam bossowie nie otrzymuja bonusu +4 do qlvl itemu bazowego), wiec Edge nie mogłby dropnać na tym poziomie trudnosci.
Dopiero na Nightmare (+15 iqlvl) i Hell (+30 iqlvl) warunek nr.1 moglby zostać spełniony. A poniewaz uqlvl nie uległ zmianie to warunek nr.2 i podana wyżej lista bossów dropiących Edge rownież pozostaje bez zmian. Jedyna roznica polegałaby na tym, ze teraz trzeba byłoby farmic ich na Nightmare i Hell.
User avatar
Noktis
Site Admin
Posts: 1251
Joined: 29 Jan, 2008 13:39
Location: Polska
Contact:

Post by Noktis »

Rozumiem, ale to trzeba by było najpierw przetestować czy czasem szansa na znalezienie unikatu nie ulegnie zmianie tak jak ten Staff of Shadows z Diablo Retail który ma uqlvl < iqlvl i ciężko go znaleźć. Chociaż mi się wydaje że to ma związek z pozycja na liście unikatów. Musiałbym to sprawdzić.

Jeśli chcesz bardziej rozwinąć temat i ewentualnie przetestować specjalnie przygotowana do tego celu wersje. Prześlij mi swoje GG na PM to się odezwie do Ciebie.
Last edited by Noktis on 14 Aug, 2014 14:13, edited 1 time in total.
User avatar
Savrok
Posts: 146
Joined: 15 Jan, 2011 2:14
Location: Polska/Warszawa/Praga PN

Post by Savrok »

Co do poziomu trudności gry i wypadających dropów na poszczególnych wyżej wspomnianych 3 poziomah normal, nightmare i hell - to da się to zmienić panie noktiś bo jakoś na niektórych modach w które grałem tak właśnie jest ze najpotężniejsze itemy dropią tylko na poziomie trudności hell.
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 29 guests