Wine Linux problem z czarnym menu gry pomocy

Dyskusje/Sugestie dotyczące moda
Post Reply
Navro
Posts: 2
Joined: 23 Jan, 2011 20:45

Wine Linux problem z czarnym menu gry pomocy

Post by Navro »

Witam mam pytanie chodzi mi o to że w większości siedzę na ubuntu niż na winxp i chciałem sobie właśnie pod linuxiem a dokładnie pod emulatorem wine odpalic moda i tu jest problem instaluje się bez problemowo odpala leci demo (filmik) a potem jak ma byc menu gry jest czarny ekran i trzeba po omacku szukac opcji jak się trafi np. na single , wybór postaci itd to gra się odpala bez najmniejszych problemów grafika w grze jest normalna dotyczy to też trybu multi jak się uda trafic na bramkę to już jest OK . Ten sam problem dotyczy zresztą samego diablo taki sam efekt podobno można to obejśc znalazłem nawet na stronie wine jak to zrobic ale słabo znam angielski podam linka może ktoś mi wytłumaczy o co tam chodzi lub zrobi jakiś skrypt aby można było pograc Awake Mod pod systemem linux będę BARDZO wdzięczny i chyba nie tylko lecz lub na pewno kilka innych osób
oto link z opisem problemu dotyczy diablo 1 ale jak już mówiłem objawy w awake są identycznie

http://appdb.winehq.org/objectManager.p ... n&iId=3498

Pozdrawiam
User avatar
Noktis
Site Admin
Posts: 1251
Joined: 29 Jan, 2008 13:39
Location: Polska
Contact:

Post by Noktis »

Kiedyś dziadekkleofas napisał jak grać w Diablo 1 na Linux poprzez Wine.

Tutaj masz info http://diablo.phx.pl/forum/viewtopic.php?t=42431
Navro
Posts: 2
Joined: 23 Jan, 2011 20:45

Post by Navro »

Witam dzięki za linka ale ta poradnik już nie działa są tam stare wersje wine które już nie są stosowanie w najnowszych distarach linuxa próbowałem odistalowac nowsza i zaistalowac starsza ale są problemy z zależnościami więc nie pozostaje nic innego jak skorzystac z pierszej rady cza zostawic na dysku winxp jeszcze raz dzięki za szybką odpowiedz

Pozdrawiam
User avatar
Noktis
Site Admin
Posts: 1251
Joined: 29 Jan, 2008 13:39
Location: Polska
Contact:

Post by Noktis »

Zawsze możesz sobie zainstalować na Linuxie wirtualna maszynę typu VirtualBox na niej zainstalować Windows XP. Na XP nie powinno być problemów z uruchomieniem Diablo 1.
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 83 guests