Patch v6.8

Dyskusje/Sugestie dotyczące moda
Post Reply
User avatar
Noktis
Site Admin
Posts: 1251
Joined: 29 Jan, 2008 13:39
Location: Polska
Contact:

Patch v6.8

Post by Noktis »

Sporo czasu minęło od staniej aktualizacji gry, jednak dzisiaj do działu download trafił patch v6.8 przeznaczony dla wersji 6.5 (lub 6.7). Patch, dodaje do gry mod Diablo Torch którego autorem jest Tiron. Diablo Torch wprowadza do gry min: nową skrytkę dostępną pod przyciskiem "Quest". Podświetlanie nazw przedmiotów na ziemi [Alt], spis efektów kapliczek. ceny przedmiotów i kilka innych cech. Pasek z przyciskami Diablo Torch można ukryć za pomocą klawisza "~" .


http://diablo1.eu.org/?pl_download,20
User avatar
Obishedo
Posts: 425
Joined: 09 Mar, 2013 14:14
Location: Jab?onowo Pomorskie - Poland
Contact:

Post by Obishedo »

Pierwsze wrażenia z gry po aktualizacji do wersji 6.8 naprawdę pozytywne. TorchHack zmienia "Awakening" na lepsze. Śmiało można porównać to do tego jak "Reaper of Souls" zmienił "Diablo III". Efekty są dość porównywalne jeśli chodzi o szok jaki się doznaje po pierwszych minutach gry. Opiszę po krótce co i jak:

- pod klawiszem Q skrytka, wg mnie nie wiem po co nam druga ale skoro dają to bierzmy :)

- NPC w mieście mają dmg, cth i ac jak mamy otwartą zakładkę monster details i wróciliśmy z walki przeciwko potworom. Wartości te u nich za każdym razem są inne więc to bug TorchHacka, tym sobie nie zawracajcie głowy

- w zakładce Shrines widnieją tzw. złe kapliczki, z tego co wiem nie występują one w "Awakening". Chodzi o kapliczki Sacred, Ornate, Fascinating

- TorchHack w nowej skrytce nie wyświetla niektórych rzeczy jakie nam daje dany item. Np. Gotterdamerung w skrytce traci wartość "All resistance equals 0" to samo np. z Civerb Cudgel i innymi. Po prostu nie zwracajcie na to uwagi. Poprawne wartości wyświetla nam jak mamy item na sobie bądź w plecaku

- W zakładce Options mamy opcję Items a dalej Items value in inventory. Dzięki niej wiemy jaka jest wartość danego przedmiotu i za ile go sprzedamy. Zabawne jest to, że 65000 złota mogę sprzedać za 16250. Nie wiem co to za przelicznik ale chyba chodzi o Euro :) oczywiście to nie jest błąd TorchHacka - on pokazuje, że każdy item jest na sprzedaż o wartości 1:4 czyli jak z tym złotem. Jeśli chciałbyś sprzedać 65k golda dostałbyś od NPC 16250...

Naturalnie te opcje można wyłączyć i grać bez nich lub wybrać takie jakie nas interesują. Jak Noktis pisał wyżej autorem TorchHacka jest Tiron. Cóż moge powiedzieć? Wszędzie zdarzają się błędy. Pomimo ich ilości tak czy siak gra się lepiej. Na początku było trochę dziko ale będzie ok!

No i na koniec pytanie: W górnym prawym rogu mam wartość 80 %. Wcale się ona mi nie zmienia podczas gry. Myślałem, że przy 100 % wyskoczy mi Uber Diablo i zacznie kroczyć po Ziemi ale to nie World Event z SoJami z "Diablo II: Lord of Destruction". Chciałbym wiedzieć po co jest ta wartość i do czego ona służy bo naprawdę nie wiem. Może faktycznie to jakiś ukryty quest... :-P
Image
User avatar
Noktis
Site Admin
Posts: 1251
Joined: 29 Jan, 2008 13:39
Location: Polska
Contact:

Post by Noktis »

Nie wiem o jakich 80% mówisz :) może jakis screen? Torch Hack faktycznie idealny nie jest ale ma kilka przydatnych opcji. W ogóle to ja sie zastanawiałem czy by nie usunąć zakładki "monsters" Głownie to m i zależało na pasku HP dla potworów, liście kapliczek, skrytce i podświetlaniu itamów po wciśnięciu alt. Podświetlanie wygląda słabo. Co do błędów ze nie widać wartości to okazuje się że torch hack po prostu nie am w sobie tej wartości dlatego nie może jej wyświetlić. Toron po prostu nie dodał jej. Z Diablo Torch cześć rzeczy usunąłem np nie widać wartości HP tylko sam pasek HP. To wszystko mogło by byc lepiej zrobione ale to Tiron ma kod źródłowy i nie am czasu by się tym hackiem zajmować. Może gdyby więcej osób używało Torcha to by zrobił jakąś poprawiona wersję. Albo taka lepiej dostosowana do Awake.

Kolejna sprawa to Torch nie zawsze się wczyta przy uruchomieniu gry. W Wersji 6.9 postaram się to poprawić. Zrobię osobny temat dotyczący wersji 6.9 z informacjami jakie zmiany planuje w niej zawrzeć. Prawdopodobnie ta wersja nie będzie wypuszczona publicznie tylko będzie wersja testową, i dopiero wydam od razu finalną wersję 7.0.
User avatar
Obishedo
Posts: 425
Joined: 09 Mar, 2013 14:14
Location: Jab?onowo Pomorskie - Poland
Contact:

Post by Obishedo »

Z tymi 80 % to sobie zobacz na filmikach, które nagrałem. Jakość nie jest przednia ale zauważysz - patrz w prawy górny róg...

https://www.youtube.com/watch?v=G7u-IQ7 ... jHy6Kap39w

oraz

https://www.youtube.com/watch?v=bZT1HPeuB9U

Zatem mam nadzieję, że mi powiesz o co chodzi z tą wartością...

Kolejne pytanie dotyczy wersji 6.9. Udostępnisz mi tę wersję testową jak już będzie?
Image
User avatar
Noktis
Site Admin
Posts: 1251
Joined: 29 Jan, 2008 13:39
Location: Polska
Contact:

Post by Noktis »

Nie wiem skąd to 80%, pewnie jakiś błąd Torcha. Czy na Normalu też ta wartość występuje? Czy to pojawia się po włączeniu jakiejś opcji?

U mnie tego nie ma.

Udostępnię ci wersje testową , jeszcze założę temat dotyczący wersji 6.9, gdzie przedstawię co mniej więcej będę chciał dodać.
User avatar
Obishedo
Posts: 425
Joined: 09 Mar, 2013 14:14
Location: Jab?onowo Pomorskie - Poland
Contact:

Post by Obishedo »

Rozwikłałem zagadkę z tymi 80 %. Jak wiadomo gram wojem na 50 levelu. Obecnie mam 1.527.133.459 zdobytego expa. Aby wbić 50 potrzeba mi było zaledwie 1.310.707.109 punktów. Zatem doświadczenie mi podskoczyło o 216.426.350 punktów. Niestety aby zakończyć całkowicie proces expa postać musi wbić 1.583.495.809 pkt. Daje to razem od wartości 1.310.707.459 do 1.583.495.809 aż 272.788.700 expa do wbicia. Jak już pisałem po wbicu 50-tki wbiłem 216.426.350. Podzieliłem tę liczbę (216.426.350) przez wartość 272.788.700.

Krótko mówiąc i do rzeczy:

216.426.350/272.788.700 = 0.793 czyli jakby nie było jakieś 80 %...
Innego pomysłu nie mam. Niestety wartość w % w górnym prawym rogu zniknęła mi bezpowrotnie jak zagrałem inną postacią... Zatem jest to w pewnym sensie bug TorchHacka ale może i nie. Nie wiem czemu ta wartość mi zniknęła. Przyjrzałem się paskowi expa mojego warriora. Można go zobaczyć na fimnie i faktycznie pasek wskazuje tak na oko te 80 %. Obliczenia zresztą też nie kłamią bo różnica jest zaledwie 0,7 % więc chyba chodziło o procentowy współczynnik expa na dany level...

Trochę zagmatwałem ale nie dawało mi to spokoju :)
Image
User avatar
Noktis
Site Admin
Posts: 1251
Joined: 29 Jan, 2008 13:39
Location: Polska
Contact:

Post by Noktis »

Pomyślałem sobie że może to być związane z % expa do następnego poziomu ale patrząc po pasku, miałem wrażenie ze masz mniej niż 80%.
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 44 guests