Pomysł na zupelnie innego moda

Dyskusje/Sugestie dotyczące moda
Post Reply
sel
Posts: 6
Joined: 26 Oct, 2011 0:40

Pomysł na zupelnie innego moda

Post by sel »

Cześć,
Na wstępie muszę powiedzieć, że awakening to najlepszy mod d1 w jakiego grałem.
Świetna robota.

Od zawsze chodził mi po głowie pewien mod do zrobienia. Niestety nie znam się na asemblerze:(
Pomysł jest taki aby dodać sporo nowych "postaci" ale w umiejętny sposób:
1. Wywalić limity statystyk, tak aby każdy mógł mieć 255 wszystkiego (lub więcej jeżeli niema trudnej do obejścia blokady).
2. Wywalić wszelkiego rodzaju elixiry oraz kapliczki zwiększające statsy. Tak aby statsy można było dostać tylko z levelem.

Dzięki takiemu rozwiązaniu mogli byśmy tworzyć bardzo ciekawe, nowe postacie. Np. mag bitewny, łucznik-mag nawalający fireballem, woj-łucznik z dużym dmg ale słabszym speed itd...
Zastanawia mnie to, czy jest to w ogole mozliwe.
Trzeba by umiejętnie rozwijać postać.

Dodatkowo, ale to już pewnie jest mega ciężkie w zmianie, można by uzależnić attack speed od strange'a, block speed i hit recovery od dexa i cast speed od magic. Jeżeli programowo się nie da to można by to uzyskać dodając do każdego sprzętu wymagania i niektóre sprzęty miały by na przykład fastest hit recovery ale wraz z tym wymagane 120 dexa.

Zwiększył bym dmg broni mellee tak aby postacie mellee nie musiały używać czarów aby porownywalnie z magiem expic.

Taki pomysł:) Jestem ciekaw opinii, no i czy to w ogóle możliwe?
Raz jeszcze gratulacje za Awakening.
User avatar
Noktis
Site Admin
Posts: 1251
Joined: 29 Jan, 2008 13:39
Location: Polska
Contact:

Post by Noktis »

Witam

Temat przenoszę do polskiej sekcji.
Niestety nie znam się na asemblerze:
Ja również.

Jak byś chciał balansować taki mod? Pomyślałeś o tym? Mag bitewny? Mag zawsze w walce w zwarciu będzie gorszy od wojownika, choćby miał więcej dex i str niż wojownik to i tak woj go zmiecie. Są jeszcze inne czynniki, nie tylko atrybuty STR/DEX/VIT/MAG które mają wpływ na rozgrywkę.

Czy jest możliwe? Pewnie jest możliwe ale do tego trzeba znać dobrze ASM/HEX :)
sel
Posts: 6
Joined: 26 Oct, 2011 0:40

Post by sel »

Zbalansowanie takiego moda to kompletnie inna bajka.
Potrzeba by bylo sporo testów.

Wydaje mi się, że najłatwiej balansować postacie za pomocą sprzętów oraz może drobnych zmian w ich bonusach z racji fast block, fast attack, hit recovery oraz cast speed.

Na przykład
Gdyby się dobrać do takich parametrów jak na przykład zwiększana szybkość ataku przy fastest attack to było by możliwym zrobienie takiego sprzętu który dla przykładu wymagał by 200 dexa, miał w sobie "jakby ukryte" fastest attack co by magowi dawalo taką samą szybkość co wojowi z fastest atack.

"Otwarcie" statystyk to oczywiście nie wszystko ale dobry początek. Następnie trzeba by sporo testów aby postacie były porównywalne.

Idealnie by było gdyby tego nie trzeba było robić sprzętem czyli jeżeli dla przykładu fast block zależał od ilości vitality (każde 5 vita zmniejszało by czas bloku o 0.01 sekundy). W takim wypadku oczywiście mag i tak miał by wolniejszy blok od woja, ale jego przewagą były by czary (szybki heal?)

Takie wolne myśli:)
Wydaje mi się, że trzeba by manipulować szybkościami aby to dobrze zbalansować ale może jest inna metoda? Może na przykład wprowadzić spell booki które wymagają na przykład dexa i dają umiejętności close combat? Na przykład book of flash mógłby wymagać 150 str ale robić na prawdę znaczący dmg. Book of golem powinien też być raczej dla postaci mellee i mógłby wymagać dużo str i dex ale sam golem byłby na prawdę mocny.

Ciężko bez żadnych testów powiedzieć jak to zbalansować bo jak sam zauważyłeś to byłby główny problem tego moda. Trzeba ba spróbować zdjąć limity statsów oraz wywalić elixiry i zobaczyć co dalej.

Mógłbyś polecić jakiś poradnik "jak zacząć"? Coś dla noobów. W prawdzie jestem programistą z zawodu ale nie mam pojęcia z której strony w ogóle podejść do robienia modów. Jakich tutoriali szukać?
User avatar
Noktis
Site Admin
Posts: 1251
Joined: 29 Jan, 2008 13:39
Location: Polska
Contact:

Post by Noktis »

Tu masz kolka rzeczy dla początkujących, ale to nie jest poradnik:
http://www.thedark5.com/forum/forum_pos ... D=674&PN=1
W ogóle zapoznaj się z Dark Forum.
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 35 guests