Moja opinia dotycząca Avaken

Dyskusje/Sugestie dotyczące moda
Post Reply
User avatar
Savrok
Posts: 146
Joined: 15 Jan, 2011 2:14
Location: Polska/Warszawa/Praga PN

Moja opinia dotycząca Avaken

Post by Savrok »

Witam zaczołem grać w Awake dosyc niedawno przez sentyment do diablo 1, w które to pykałem jeszcze w latach 90tych, nigdy nie zapomne pierwszego prerelase z gamblera, jak sie męczyłem z buczerem i jak woj mówił po angielsku ze nie wejdzie na poziom 3 bo to tylko demo. W latach 2000 - 2006 troche gralem na bn z przerwami i gre lubie az do dzis.
Jeśli chodzi o Avake to mod jest zajebisty znowu czuje sie jak 14latek pierwszy raz grajacy w diablo i na początek może powiem co mi sie tu bardzo podoba.
1.Nieznacznie podniesione prefixy i suffixy nieznacznie aczkolwiek z wyczuciem zeby nie przegiac pały wielki +
2.Staty potworów i bossów świetnie i nieprzesadnie zawyżone kawał dobrej roboty
3.Naprawde fajne unikaty, wreszcie więcej niz kilka unikatów jest coś warte, z d 1 orginalnego pamietam tylko royal circlet był spoko, stormshield i dreameflange
4.Na + jest tez poprawienie maksymalnych statystyk postaci
5.Ilość nowych mobkow do zabicia tez robi wrazenie
6.Skrzyka
7.Proste, ale zawsze zabezpieczenie pliku postaci zeby nie hakowac i o to chodzi bo haki i czity zniszczyly ta gre wielki +
Chyba nieźle sie trzeba nameczyc robiac taki mod, ale efekt jest swietny. Dla starego wyjadacza d1 to zajebista sprawa.
Teraz chciałem powiedziec kilka rzeczy które moim zdaniem mogły by kiedyś zostac lekko poprawione. Z góry zaswiadczam ze jest to tylko moja opinia i nie chce w ten sposob nikomu mowic "co jak powinno byc i gdzie".
1. Za mało fajnych unikatowych zbroji klasy sredniej, wszystkie postacie fajnie wygladaja w tych armorach ze o magu nie wspomne, a naliczylem tylko jeden unikat tego typu na stronie awake. Z tymi kupionymi u grisa na hellu sie raczej nie pobiega, a irytuje mnie taka sytuacja jak np gra 4 wojow w jednej grze coop, a kazdy wyglada identycznie.
2. Moim zdanien grafika potwora skeleton king powinna byc zastosowana do jakiegos fajnego bossa levelu a nie zmiennoksztautnego mobka.
3. troche mnie wkoorvi.....a brazylijczycy wlazacy do gier i piszacy teksty typu fuckin polsich players, country itp., badz co badz to chyba Polski mod, no ale na przyglupie dzieci nic sie nie poradzi olac zupelnie prosciej.
4. Niektóre brzydkie grafiki w oknie inwentory z diablo 2 moim zdaniem nie pasują do Awake i psuja lekko old shoolowy klimat tej gry. ( chodzi mi tu głównie o pancerze )
Mam jeszcze pytanie czy ten mod bedzie rozbudowywany czy to juz finalna wersja ?
I to koniec bylby moich marnych wypocin, przyswieca mi idea "Baw sie dobrze i nie przeszkadzaj innym" to tez tego sie trzymam. Odnowilem wspomnienia z d 1 czego najlepszym dowodem jest ze siedze tu i pisze tego posta, Blessed zapodal mi tez kiedys rebirth labiriego ale jakos mnie nie wciągnoł - moze dlatego ze nie gralem online w to. Jak dla mnie Awake to swietny mod 10/10 i napewno nabije 50 jak tylko czas mi pozwoli.
User avatar
Noktis
Site Admin
Posts: 1251
Joined: 29 Jan, 2008 13:39
Location: Polska
Contact:

Post by Noktis »

Witam

Co do grafik przedmiotów to tych z Diablo 2 to jest tylko kilka i to głownie zbroje, Może i nie pasują zbyt do klimatu gry ale chciałem aby każdy item miał inną grafikę a innych grafik dla przedmiotu nie ma (Necromancer's Skull mi się podoba, Angelic Helm tez jest OK imo)). Mod będzie jeszcze rozwijany d wersji v7 która będzie już finalna. Pewnie nie ucieszy cie to ale planuje w końcowej wersji moda dodać więcej grafik z Diablo 2 :D np jakieś potwory czy obiekty w podziemiach.

Ps
Pisze się Awake a nie Avake :-)

Pozdrawiam
User avatar
Savrok
Posts: 146
Joined: 15 Jan, 2011 2:14
Location: Polska/Warszawa/Praga PN

Post by Savrok »

Angelic helm zajebisty to akurat fajna grafa w inw.
1.Powiedz mi jeszcze Noktis czy jest jakas szansa by wprowadzic wiecej uzytecznych unikatowych pancerzy klasy sredniej, zeby zroznicowac troche wyglad postaci w grywalnych armorach w coopie czy na duelach.
2.A mam jeszcze fajnego pomysla na miecz 2reczny dajacy premie do ac zamiast tarczy ale nie bede sie rozpisywał bo niewiem wogóle czy planujesz jeszcze dodac jakies itemy w AWAKE, choc bylo by fajnie.
User avatar
Noktis
Site Admin
Posts: 1251
Joined: 29 Jan, 2008 13:39
Location: Polska
Contact:

Post by Noktis »

1.Nowych itemów raczej nie dodam, mogę ewentualnie zmienić istniejące. Coś tam planuję zmienić statystyki ale raczej na bardziej losowe i mniej nakoksowane.

2.Niszczyciel dodaje do AC. I tak jak napisałem wyżej, nowych itemów raczej nie będzie.
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: Ahrefs [Bot] and 71 guests