problem z pikselami/grafiką

Dyskusje/Sugestie dotyczące moda
Post Reply
szalap
Posts: 4
Joined: 12 Mar, 2010 4:18

problem z pikselami/grafiką

Post by szalap »

Witam,
otóż po zainstalowaniu i włączeniu moda, gra zaczęła krzaczyć się graficznie, tzn. w grze zamiast właściwych kolorów występują przeważnie, czerwone i niebieskie piksele. I tak zamiast paska w kolorze szarym mam pasek w różnych kolorach tęczy, także ekwipunek jest w takim samym stanie. Dodam, że problemu z podstawką nie mam, tam wszystko chodzi jak najlepiej i nic takiego się nie dzieje.
Jak można temu zaradzić? Jest na to jakiś sposób? Oczywiście gra jest nadal możliwa, ale nie uśmiecha mi się rujnowanie sobie nastroju i przyjemnośći takimi kolorami. Bardzo bym prosił o jakąś pomoc i porady.

Dodam, że mój sprzęt, to radeon 4850 a operuje na Windows 7.

Pozdrawiam
User avatar
Noktis
Site Admin
Posts: 1251
Joined: 29 Jan, 2008 13:39
Location: Polska
Contact:

Post by Noktis »

Witam

Ten problem z kolorami nie jest spowodowany przez Moda lecz przez system Windows 7. W systemie Win 7 starsze gry działają nieprawidłowo (chyba to nie nowość ;p ). Problem dotyczy nie tylko Diablo 1 ale również Starcrafta i innych gier. DO gry w moda przebudzenia zalecany jest Windows XP, jednak jest możliwość naprawienia błędu powodującego nieprawidłowe wyświetlanie grafiki w Diablo 1 uruchamianym na Windows 7. Być może dzisiaj lub jutro zostanie napisany specjalny patch, który będzie eliminował ten problem (mam nadzieję:)). Póki co należy uzbroić się w cierpliwość i poczekać na patch.

Pozdrawiam
User avatar
Noktis
Site Admin
Posts: 1251
Joined: 29 Jan, 2008 13:39
Location: Polska
Contact:

Post by Noktis »

Witam ponownie.

Patch już jest gotowy :), Loader został lekko zmodyfikowany, dzięki czemu mod uruchamia się ze zmienionymi właściwościami, dzięki którym problem z kolorami już nie powinien występować. Niestety nie używam Windows 7 więc nie mogłem tego sprawdzić, jednak jestem dobrej myśli.

Patch jest do pobrania pod tym adresem [EDIT: plik usunięty]

Prosiłbym o przetestowanie i poinformowanie mnie, czy wszystko działa poprawnie.


Pozdrawiam
Last edited by Noktis on 15 Mar, 2010 11:17, edited 1 time in total.
szalap
Posts: 4
Joined: 12 Mar, 2010 4:18

Post by szalap »

Dziękuję serdecznie za pomoc i szybką odpowiedź, jednak przez ostatnie dwa dni byłem poza miejscem z internetem, dlatego tak późno odpisuję.

Przechodząc do rzeczy, ściągnąłem wrzuconego przez ciebie patcha, też będać dobrej myśli :), jednak kiedy uruchomiłem grę wczytując poprzedni stan gry czy tworząc nową postać, włączyła się z tymi samymi graficznymi zmianami. Próbowałem parokrotnie przy różnych ustawieniach (w właściwościach dodałem tryb 256 kolorów i zgodności z XP), ale efekt był ten sam.

Jednak ostatnio szukając rozwiązania, jeszcze zaraz przed wyjazdem, ktoś, gdzieś napisał, że winę za taki stan ponosi windowsowski explorer zmieniając coś w wyświetlanych kolorach. Więc wyłączyłem go i odpaliłem grę. Okazało się, że ten sposób pomógł. Wystarczy jedynie odpalić launcher'a i poprzez menadżera zakończyć proces explorer.exe. Wtedy powinno wszystkim chodzić normalnie :).

Dlatego jakoś w stronę takiego, czy podobnego rozwiązania znając już przyczynę, dało by się napisać odpowiedni launcher, już chyba głównie dla wygody uruchamiania gry.

Pozdrawiam i jeszcze raz serdecznie dziękuję Noktis za pomoc w tej kwestii.
User avatar
Noktis
Site Admin
Posts: 1251
Joined: 29 Jan, 2008 13:39
Location: Polska
Contact:

Post by Noktis »

Tak, wiem że zamknięcie explorera naprawia błąd z kolorami w Windows 7. Jednak lepiej jest znaleźć jakieś lepsze rozwiązanie które nie wymaga ciągłego zamykania explorera :P

Kilka dni temu Microsoft wydał update do Win 7, która poprawia działanie wielu gier, również diablo. Spróbuj pobrać tą aktualizację, zainstalować i ponownie uruchomić komputera a następnie Diablo.

http://support.microsoft.com/KB/976264

Jesli powyższa łatka od Microsoftu nie pomoże to dodany zostanie specjalny loader który przy odpalaniu gry będzie automatycznie zamykał explorera a później ponownie go uruchamiał.

Póki co, przetestuj łatkę od Microsoftu i daj znać czy działa.
szalap
Posts: 4
Joined: 12 Mar, 2010 4:18

Post by szalap »

Niestety, poprawka nic nie zdziałała, przynajmniej w moim przypadku. Uruchamia się w ten samej zmienionej kolorystycznie konfiguracji, wyzerowałem nawet wszystkie ustawienia kompatybilności by zachować domyślne opcje, ale i tak nic z tego nie wyszło.

Chyba jednak najmniej kłopotliwym, albo moze najpewniejszym rozwiązaniem będzie właśnie to z zamykaniem explorera na czas gry w Awake :).

P.S - Miło było Cię spotkać pośród świty Diablo, choć na urodę mogłeś pełnoprawnie narzekać, to potyczka i samo spotkanie było ciekawe, aż uśmieszek mi wyskoczył na twarz kiedy zobaczyłem ten nick :D
User avatar
Noktis
Site Admin
Posts: 1251
Joined: 29 Jan, 2008 13:39
Location: Polska
Contact:

Post by Noktis »

Jeszcze się upewnię... chyba nie dajesz tego trybu zgodności dla pliku Awake.exe? Plik Awake.exe jest to launcher odpalający gre, sama gra znajduje sie w katalogu "game" i masz tam 4 pliki exe, i to na nich musisz ustawić tryb zgodności.

xvenomx z forum Imperium, takie dał ustawienie, i na jego komputerze problem został rozwiązany
1.tryb zgodności 95
2.uruchom w 256 kolorach
3.uruchom w rozdzielczości ekranu 640x480
4.wyłącz kompozycje wizualne
5.wyłącz kompozycje pulpitu
P.S - Miło było Cię spotkać pośród świty Diablo, choć na urodę mogłeś pełnoprawnie narzekać, to potyczka i samo spotkanie było ciekawe, aż uśmieszek mi wyskoczył na twarz kiedy zobaczyłem ten nick :D
Nie wiem o co chodzi :D

EDIT
Ahhh juz wiem :D, chodzi o Bossa na 16 lvl :D
szalap
Posts: 4
Joined: 12 Mar, 2010 4:18

Post by szalap »

Noktis wrote:Jeszcze się upewnię... chyba nie dajesz tego trybu zgodności dla pliku Awake.exe? Plik Awake.exe jest to launcher odpalający gre, sama gra znajduje sie w katalogu "game" i masz tam 4 pliki exe, i to na nich musisz ustawić tryb zgodności.

xvenomx z forum Imperium, takie dał ustawienie, i na jego komputerze problem został rozwiązany
1.tryb zgodności 95
2.uruchom w 256 kolorach
3.uruchom w rozdzielczości ekranu 640x480
4.wyłącz kompozycje wizualne
5.wyłącz kompozycje pulpitu
No tak, ustawiałem to akurat dla 'AwakeEN-No-CD.exe', ale nic to nie zmieniało, tak jak już wcześniej napisałem. Nawet te ustawienia z Imperium niestety nie poprawiły sytuacji, dalej występuje ten sam problem.
Nie wiem o co chodzi :D
Pisałem to odnośnie do końcówki gry, kiedy jest się przed starciem z Diablo i pokonuje się hordy "specjali", m.in. pojawia się tam osobnik o twoim nicku ;]. Tak to mi się tylko rzuciło w oczy.
User avatar
Noktis
Site Admin
Posts: 1251
Joined: 29 Jan, 2008 13:39
Location: Polska
Contact:

Post by Noktis »

No tak, ustawiałem to akurat dla 'AwakeEN-No-CD.exe', ale nic to nie zmieniało, tak jak już wcześniej napisałem. Nawet te ustawienia z Imperium niestety nie poprawiły sytuacji, dalej występuje ten sam problem.
To po prostu trzeba będzie zrobić loadera, który automatycznie będzie zamykał i uruchamiał explorera.
Pisałem to odnośnie do końcówki gry, kiedy jest się przed starciem z Diablo i pokonuje się hordy "specjali", m.in. pojawia się tam osobnik o twoim nicku ;]. Tak to mi się tylko rzuciło w oczy.
Później sobie skojarzyłem o cho chodziło i zedytowałem powyższego posta ( w tym samym czasie Ty napisałeś swojego :D)
edik
Posts: 1
Joined: 04 Apr, 2010 13:44

Post by edik »

Witam,

Też miałem problem z tymi pikselami rgb, ale wystarczy jedna rzecz, a mianowicie trzeba "zabić" explorer.exe przed włączeniem gry. W katalogu, w którym znajduje się plik wykonywalny .exe, należy stworzyć plik .bat z taką mniej więcej zawartością:

Code: Select all

@ECHO OFF
TASKKILL /F /IM explorer.exe
AwakeEN-No-CD.exe
WAIT
START C:\Windows\explorer.exe
Testowane na windows 7 professional. Pozdrawiam
User avatar
Noktis
Site Admin
Posts: 1251
Joined: 29 Jan, 2008 13:39
Location: Polska
Contact:

Post by Noktis »

Właśnie skończyłem pisać artykuł dotyczący uruchamiania starszych gier na Win 7/vista.
http://diablo1.ovh.org/?diablo-1-na-windows-7,146 -> mam nadzieje że jest opisane jasno.
edik wrote:Witam,

Też miałem problem z tymi pikselami rgb, ale wystarczy jedna rzecz, a mianowicie trzeba "zabić" explorer.exe przed włączeniem gry. W katalogu, w którym znajduje się plik wykonywalny .exe, należy stworzyć plik .bat z taką mniej więcej zawartością:

Code: Select all

@ECHO OFF
TASKKILL /F /IM explorer.exe
AwakeEN-No-CD.exe
WAIT
START C:\Windows\explorer.exe
Testowane na windows 7 professional. Pozdrawiam
Powyżej pisaliśmy to samo ^^
a plik wsadowy powinien miec taką zawartość

Code: Select all

@echo off
taskkill /f /im explorer.exe
game/AwakeEN-No-CD.exe
pause
start explorer.exe
exit
Plik należy umieścić w katalogu z modem i jeśli chcemy uruchomić polska wersję NO-CD to należy edytować trzecią linie powyższego kodu i zmienić game/AwakeEN-No-CD.exe na game/AwakePL-No-CD.exe i analogicznie, jeśli chcemy uruchomić polska wersję (wymagającą płytę w napędzie) ro zmieniamy trzecia linie na game/AwakePL.exe.

Kod który przedstawił edik również jest poprawny, jednak należy go umieścić w folderze game/

Aha no i co najważniejsze to nie uruchamiamy gry klikając w plik exe tylko w plik wsadowy *.bat.
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 69 guests