co i jak?

Dyskusje/Sugestie dotyczące moda
Post Reply
Xonc
Posts: 5
Joined: 11 Mar, 2010 15:20

co i jak?

Post by Xonc »

Witam
Kilka dni temu ściągnąłem MODa zainteresowany ilością graczy online jednak po wejściu na BN zauważyłem że praktycznie nikogo tam nie ma. Od 3 dni (tyle gram) są stworzone 2 gry a host ma wciąż ten sam poziom doświadczenia jak i LAGa (dziwna sprawa)
Powróciwszy na stronę główną zauważyłem że gracze online mają ikonkę DIABLO EXPANSION więc domyślam się że wszyscy grają w Hellfire a nie Diablo.
I tu zaczyna się mój problem. Jak mam dołączyć? MOD sam w sobie jest osobną grą i nie wymaga nawet zainstalowanej gry DIABLO. W dziale DOWNLOAD nie znalazłem żadnej instalki MODa do Hellfire'a a przekopiowanie MODa do katalogu z moim Hellfire'm nic nie daje. Hellfire dalej działa tak jak go Sierra stworzyła a Awaken MOD dalej wchodzi mi na BN do Diablo Awakening gdzie jest tak samo pusto jak na orginalnym BN.
User avatar
Noktis
Site Admin
Posts: 1251
Joined: 29 Jan, 2008 13:39
Location: Polska
Contact:

Post by Noktis »

Witam

Gracze mający ikonkę "expansion" są to gracze zalogowani przy użyciu Diablo2. Na serwerze więcej ludzi gra w Diablo 2 niż w Diablo 1 dlatego ikonek "expansion" jest więcej.

Natomiast co do Hellfire, to projekt moda do Hellfire jest obecnie wstrzymany.

Jeśli chodzi o dołączanie do gier i lag to jest to kwestia zablokowanych portów. Wiele graczy często się pyta dlaczego nie mogą dołączyć do gry lub czemu nikt nie może dołączyć do gier które sami zakładana. Odpowiedz jest prosta, Wielu graczy posiada firewalla który blokuje im port 6112, jeśli taka osoba z zablokowanymi portami założy jakąś grę to nikt nie będzie mógł do niej dołączyć. Aby inni gracze mogli dołączać do naszych gier to wpierw należy sobie odblokować port 6112. informacje jak to zrobić znajdziesz w innych tematach na forum oraz tutaj http://diablo1.ovh.org/?battle.net-ustawienia,52

CO do pustego BN to zawsze ktoś gra w Awake, jednak jest to stara gra i mało kto lubi grać w starocie. Drugą sprawa jest to iż przydała by się promocja moda, nie tylko w Polsce ale i poza granicami, choć muszę przyznać że Przebudzenie zaczyna być rozpoznawalne również i za granicą.

Ps.
Temat napisałeś w dziale o Diablo Hellfire dlatego przenoszę go do sekcji dotyczącej Diablo Awakening.
Xonc
Posts: 5
Joined: 11 Mar, 2010 15:20

Post by Xonc »

OJ sądziłem że Hellfire mimo iż jest wstrzymany to jest w stanie grywalnym :/ stąd ten post
A z twojego postu wynika że nic złego nie robie. Po prostu tu jest tak pusto. Możliwe ze to wszystko za sprawą przeklętego błędu z obsługą płyty CD. Sam pamiętam iż wraz z pojawieniem się Win XP w domu mogłem pożegnać się z tą grą. W pracy gdzie miałem jeszcze system "98" mogłem czasem sobie pograć ale w 2005 roku wraz z upowszechnieniem się XP Battlenet umarł. A wystarczyło tylko podmienić zcrackowany storm.dll i znów można grać. Szkoda ze dopiero dziś o tym wiem
User avatar
Noktis
Site Admin
Posts: 1251
Joined: 29 Jan, 2008 13:39
Location: Polska
Contact:

Post by Noktis »

Mod do Hellfire będzie zrobiony od nowa, lecz obecnie prace są wstrzymane a starsze wersje nie sa już dostępne dla graczy, gdyż niewiele wnosiły do gry. Również chciałem się skupić na jednym projekcie niż robienie moda do Diablo i Hellfire jednocześnie.
Po prostu tu jest tak pusto. Możliwe ze to wszystko za sprawą przeklętego błędu z obsługą płyty CD.
Zawsze kogoś na serwerze można spotkać. Co do Windows XP to ja nie miałem żadnych problemów z grą, czy też z CD. Jeśli chodzi o scrackowanie storm.dll to z takim storm.dll nie wejdziemy na Battle.net, istniały inne sposoby żeby wejść na BN bez pozsiadania CD w napędzie, ale nie będę się o tym rozpisywał.. Tak czy siak Awake Mod ma również opcje No CD.
Xonc
Posts: 5
Joined: 11 Mar, 2010 15:20

Post by Xonc »

Tak wiem że ten MOD działa bez CD i za to go lubię :)
Jednak co do stabilności gry na systemie innym niż Windows95 to na internecie znajdziesz więcej osób narzekających na to ze nie działa niż chwalących się możliwością pogrania. Słusznie zauważyłeś że zcrackowany storm.dll pozwala na uruchomienie gry jednak nie na wejście na BN.
I tu jest sęk :D
Zkrakowany storm.dll służy tylko do odpalenia gry więc po załadowaniu klikasz ALT+TAB i ponownie podmieniasz storm na orygialny dzięki czemu można już wejść na BN. Jeśli chcesz to możesz ten trick umieścić w poradach dzięki czemu może Diablo1 odżyje ponownie. Jednakże jako że już lada chwila będzie Diablo 3 to sądzę ze cały świat właśnie tam się zwali
User avatar
Noktis
Site Admin
Posts: 1251
Joined: 29 Jan, 2008 13:39
Location: Polska
Contact:

Post by Noktis »

Jednak co do stabilności gry na systemie innym niż Windows95 to na internecie znajdziesz więcej osób narzekających na to ze nie działa niż chwalących się możliwością pogrania.
Ja jestem innego zdania, ale nie będziemy sie w tej kwestii spierać ;)

Co do wersji No-CD to tutaj sa sposoby gry bez płytki (punkt 21)
http://diablo1.ovh.org/?diablo-faq,115
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 41 guests