Błąd Data File Error

Diablo 1 Hellfire Forum
Post Reply
Daria
Posts: 18
Joined: 06 Feb, 2014 22:57
Location: Warszawa

Błąd Data File Error

Post by Daria »

Dobry wieczór

Chciałam przybliżyć istotę błędu, jaki się czasem pojawia podczas gry w Diablo Hellfire. Błąd ten pojawia się w momencie wchodzenia na konkretne poziomy w grze tj. poziom 13 i 15 (Piekło) oraz poziom 6 (Katakumby). Niezależnie od tego, czy do na poziom 13 wchodzimy od razu z Tristram przez szczelinę w ziemi, czy od strony Jaskini (poziom 12) może wyskoczyć owy błąd. Wtedy chodzi o problem dotyczący jakiegoś pliku "Stali".

Błąd ten w treści sugeruje problem z płytą, jednakże wydaje mi się, że problem dotyczy bardziej tego, że czasem Diablo Hellfire ma problem z załadowaniem lokalizacji danego poziomu - rozmieszczeniem różnych elementów na nim.
Z kolei błąd w Data File Error w przypadku nieudanej próby wejścia na poziom 6 Katakumb wspomina o jakimś składniku "Monsters" zamiast wspomnianego "Stali". Oczywiście kiedy wyskoczy komunikat Data File Error to klikając "Exit" na oknie komunikatu przeniesie nas do Windowsa.

Co ciekawe: Czasem problem nie pojawia się, kiedy po wyborze tej samej postaci, którą się gra weźmie się "Nową Grę" (New Game) i wejdzie się do Piekła. Zauważyłam, że można ten problem ominąć - cierpliwie wchodzić ponownie do Diablo Hellfire na swoją postać i do "Nowej Gry" aż załadowanie poziomu zakończy się pomyślnie i można kontynuować grę :)

Zna może ktoś jakiś sposób na definitywne rozwiązanie tego problemu?
User avatar
Obishedo
Posts: 425
Joined: 09 Mar, 2013 14:14
Location: Jab?onowo Pomorskie - Poland
Contact:

Post by Obishedo »

Krótkie pytanie - czy ten błąd masz na zwykłym "Hellfire" czy też tym "rusko - polskim", czy na obu. Grałem bardzo długo w HF i żadnych błędów nie miałem poza tym, że w multiplayer nie mogę stworzyć jakiejkolwiek postaci (Unable Create Character).
Image
User avatar
Noktis
Site Admin
Posts: 1251
Joined: 29 Jan, 2008 13:39
Location: Polska
Contact:

Post by Noktis »

Problem dotyczy prawdopodobnie wersji RUS-PL :) Oni tej wersji raczej nie przetestowali i później pojawiają się takie problemy.
Daria
Posts: 18
Joined: 06 Feb, 2014 22:57
Location: Warszawa

Post by Daria »

Rację masz Noktis - chodzi o wersję Hellfire Polsko-Rosyjską.

Choć znalazłam sposób na radzenie sobie z tym problemem (skuteczny zresztą) to chciałam się zapytać, czy ktoś zna jakiś inny jeszcze bardziej skuteczny.
Czy np. jakiś patch czy coś innego, jak jakiś pliczek? :)
User avatar
Noktis
Site Admin
Posts: 1251
Joined: 29 Jan, 2008 13:39
Location: Polska
Contact:

Post by Noktis »

Błąd prawdopodobnie w jakiś elementach poziomu. Poziomy są generowane losowo więc jak dajesz "nowa gra", to po prostu generuje się nowa nazwijmy to struktura poziomu. W pewnych strukturach występuje problem i nigdy w nie nie zagrasz.
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 54 guests