Hellfire - Pierwotny dubbing z polskiej wersji językowej

Diablo 1 Hellfire Forum
Post Reply
Daria
Posts: 18
Joined: 06 Feb, 2014 22:57
Location: Warszawa

Hellfire - Pierwotny dubbing z polskiej wersji językowej

Post by Daria »

Witam

Mam pytanie:

Kiedyś miałam dodatek Hellfire do Diablo, który działał samodzielnie - bez konieczności instalacji zwykłego Diablo. Zawierał on też dubbing, ale nie był on stworzony przez fanów.

Czy ktoś z Was ma może tą wersję Hellfire w posiadaniu, lub wie, skąd ten dubbing? W internecie nie mogłam znaleźć na ten temat żadnych informacji, a tamta płyta Hellfire gdzieś mi się zapodziała i nie mogę jej teraz znaleźć. Na pewno był w polskiej wersji językowej wydany. Dubbing i tłumaczenie czasem było dziwne, ale miało też swój klimat :)

Moje drugie pytanie do posiadaczy Diablo Battle Chest: Czy w Diablo Battle Chest, w którym jest Hellfire również zawarty, jest ten pierwotny dubbing?
User avatar
Noktis
Site Admin
Posts: 1251
Joined: 29 Jan, 2008 13:39
Location: Polska
Contact:

Post by Noktis »

Hellfire oficjalnie nie został wydany w polskiej wersji, Mówisz zapewnie o polskiej wersji zrobionej przez Rosjan. Generalnie dubbing jest kiepskiej jakości, postacie mówią z rosyjskim akcentem, jedna osoba podkłada głos pod kilka postaci. Ponadto w tłumaczeniu jest sporo błędowi dziwactw, np Skull Cap (Szyszak) to Czapka Jerychonka :) Pod koniec lat 90' i na początku wieku wiele gier doczekało się takich "polskich" wersji robionych przez naszych wschodnich sąsiadów.

Polecam tę polską wersję http://diablo1.ovh.org/?polska-wersja-jezykowa,150 Tylko na dubbing Hellfire trzeb jeszcze troszkę poczekać.

A tutaj bonus w postaci ruskiego spolszczenia Max Payne'a :)
http://www.youtube.com/watch?v=E48WudC6Kv8
"Zdjąłem palec ze spusta"
Last edited by Noktis on 11 Feb, 2014 22:37, edited 1 time in total.
Daria
Posts: 18
Joined: 06 Feb, 2014 22:57
Location: Warszawa

Post by Daria »

Noktis wrote:Mówisz zapewnie o polskiej wersji zrobionej przez Rosjan.
Dokładnie w rzeczy samej :) Czy jest jakaś możliwość, by Hellfire z tym zabawnym spolszczeniem rosyjskim jakoś nabyć?
Noktis wrote:np Skull Cap (Szyszak) to Czapka Jerychonka :)
I to jest właśnie ten urok, czar tej wersji :) Tak w ogóle jak grałam w Diablo Hellfire jako małe dziecko, to myślałam, że po prostu nazwa "Jerychonka" to nazwa własna takiego hełmu i funkcjonuje naprawdę :)
User avatar
Noktis
Site Admin
Posts: 1251
Joined: 29 Jan, 2008 13:39
Location: Polska
Contact:

Post by Noktis »

Myślę, że trzeba poszukać na różnych warezach, ale generalnie ciężko takie rzeczy teraz zdobyć. Próbowałem kiedyś zdobyć taką wersję KISS Psycho Circus - The Nightmare Child ale nie ma tego nigdzie. Natomiast niektóre tytuły w takiej wersji można w sieci znaleźć np Unreal Tournament.
Szczał w głowe
Daria
Posts: 18
Joined: 06 Feb, 2014 22:57
Location: Warszawa

Post by Daria »

Szukałam na niektórych warezach, ale one same w większości są nieaktywne, lub prowadzą do stron w żaden sposób nie powiązanych tematycznie z pierwotną.
Wydaje się, że jedynym sposobem jest pytać w necie ludzi.

Jeśli jednak ktokolwiek z Was ma tę samodzielną wersję Diablo Hellfire spolszczoną przez Rosjan, to bardzo proszę o kontakt tutaj, a potem na PW. Bardzo mi zależy na niej.

Pozdrawiam
User avatar
Obishedo
Posts: 425
Joined: 09 Mar, 2013 14:14
Location: Jab?onowo Pomorskie - Poland
Contact:

Post by Obishedo »

Daria wrote:Szukałam na niektórych warezach, ale one same w większości są nieaktywne, lub prowadzą do stron w żaden sposób nie powiązanych tematycznie z pierwotną.
Wydaje się, że jedynym sposobem jest pytać w necie ludzi.

Jeśli jednak ktokolwiek z Was ma tę samodzielną wersję Diablo Hellfire spolszczoną przez Rosjan, to bardzo proszę o kontakt tutaj, a potem na PW. Bardzo mi zależy na niej.

Pozdrawiam
http://awake.diablo1.eu.org/hellfire-ru ... -t656.html

Temat o tym, że Pawonashi ma tę wersję, której szukasz Dario! Sorry, że odkopałem temat po takim czasie ale służę pomocą.
Image
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 39 guests