Hotfix 1.044

Diablo 1 HD, codename Belzebub - General forum.
User avatar
Noktis
Site Admin
Posts: 1251
Joined: 29 Jan, 2008 13:39
Location: Polska
Contact:

Hotfix 1.044

Post by Noktis »

Patch v1.044

** Attention! Backup all of your characters before using them with this version! **
  • - Fixed bug with certain items and stash interactions
    - Fixed bug with item split operations in non backpack inventories
    - Fixed bug that occured when staff with increased charges was recrafted
    - Fixed typo in elixirs effect description
    - Reverted Lightning and Chain Lightning spells changes
    - Removed Ogden's test speech
jolly_hoop
Posts: 1
Joined: 24 Aug, 2014 19:52

Post by jolly_hoop »

Thank you for your hard work. Your mod is great and so are you :D
User avatar
Savrok
Posts: 146
Joined: 15 Jan, 2011 2:14
Location: Polska/Warszawa/Praga PN

Post by Savrok »

Coś ten fix większość postaci mi pochromolił zaczynając od tych na 20 lvl a kończąc na moim barbie na 60.
doświadczenie osiągnięte tak jak by wyparowało i jest tam jakaś mała wartość np. Woj który jest na 20 lvl ma 170 zaledwie teraz a statystyki też mu się cofnęły.
Macie może jeszcze tę starą wersje 1.43 ?
Tungle ACC : Fus
Diablo ACC : Bajadoz
Piszę po polsku bo lubię komunikować się w ojczystym języku a nie w "yngielskim".
User avatar
Wingard
Posts: 209
Joined: 11 Apr, 2014 0:23

Post by Wingard »

So this one messes up the saved characters? Uh-oh, i'll better wait for a hotfix to this hotfix.

@down
Image
Last edited by Wingard on 24 Aug, 2014 20:58, edited 1 time in total.
BrightLord

Post by BrightLord »

Jest anit-cheat co wykrywa majstrowane postacie
User avatar
Gamma_Corvi
Posts: 211
Joined: 07 Jun, 2014 13:28

Post by Gamma_Corvi »

Savrok wrote:Nie ma sensu żebym siebie okłamywal i waz zarazem tak więc jeszcze raz mówię że nawet nie tknąłem tej postaci żadnymi cheatami, debugerami itp itd
Image
Image
User avatar
Savrok
Posts: 146
Joined: 15 Jan, 2011 2:14
Location: Polska/Warszawa/Praga PN

Post by Savrok »

O coś ci chodzi gamma .... ? Masz jakieś aluzje ... ? To powiedz wprost bo uczulony jestem na "cwaniaków" którzy mi sugerują coś czego nie zrobiłem
7 z 10 moich postaci powariowało nawet te na 15-20 lvl.
Postacie mam normalne [nie ruszane] ale coś się porypało po tym updacie tak więc nie wiem o co chodzi i dlatego pytam
A jakbym coś kręcił to bym o tym normalnie pisal bo szczerze mam na to wyjebane co kto o tym myśli bo ważne żeby mnie gra zadowalała i dlatego pytam ponownie dlaczego część moich postaci poświrowało a np zabójczyni na 40 lvl jest normalna bez zmian.
Tungle ACC : Fus
Diablo ACC : Bajadoz
Piszę po polsku bo lubię komunikować się w ojczystym języku a nie w "yngielskim".
scriplin
Posts: 2
Joined: 14 Jul, 2014 0:53
Location: Atlanta, GA

Post by scriplin »

I was using 1.041

What's the process for me to get my game files updated properly?

I see the 1.042 download and the 1.044 download, but no 1.043.

I'm not sure if I need to do 1.042 first, and then 1.044?

This is what I think, but I'm not sure, anyone know the proper procedure?

Great mod, thanks as always!
BrightLord

Post by BrightLord »

Gra po prostu sprawdza ile punktów postać powinna móc maksymalnie rozdać a ile ma rozdane.

Brane są pod uwagę także cztery zadania na wszystkich poziomach trudności, które zwiększają atrybuty.
User avatar
Savrok
Posts: 146
Joined: 15 Jan, 2011 2:14
Location: Polska/Warszawa/Praga PN

Post by Savrok »

Dziwna sprawa doprawdy
Czyli według gry moje low levelowe postacie też są jakies dziwne a np zabójczyni na 40 jeest ok tyle że dziwqnie jej zaokrągliło exp ale statystyk nie zdjęło.
W takim razie musi być tu jakiś błąd bo np. Barbem wykonałem wszysatkie questy dajace ptk na 4 poziomach oraz wbiłem 60.
Naprawdę nie wiem w jaki sposób gra doszukała się tam nieścisłości skoro ugrywałem poziom po poziomie i quest po queście.
Ale ok na razie i tak nie gram a do wydania finalnej wersji takich niespodzianek może być dużo, grunt że mam przedmioty bo ugranie 55 levelu to żaden problem z tymi gratami co mam.
Choć nie widze puki co ponownego sensu grania w te bete bo "liczniki się przekrecaja" teraz z kolei gra widzi "jakieś niescisłości" w postaciach którymi zdobywałem doświadczenie zabijajac potworki jeden po drugim
Jeszcze rozumiem jak z barbem by się coś porypało z racji bugu [przekręcanego licznika] no ale inne postacie też nawet te co grałem nimi jeden dzień ... ?

Co do sprawdzenia maksymalnej liczby ptk to przecież łatwo to sprawdzić wystarczy że zrobie screena na starszej wersji poscaci bez gratów [gołej] i wtedy można obliczyć ile punktów w nią zainwestowano. Mówie ci Marsky coś jest nie tak z tą nową łatą bo przeciez jakbym coś kombinował to bym nie robił z siebie durnia pisząc ten post no ale jeśli według ciebie to nie jest wina gry to ok nie będę się spierał. Przypomne ci tylko że tak samo kiedyś nie wieżyłeś w bug przekręcania licznika.

Reasumując to trochę to irytujące jak człowiek się napocił by to wszystko wyexpic/zdobyc, uczestniczył w closed becie itp itd. a jakiś typ co jest tu od niedawna ci pisze "złapany" no ale dalej nie drążę tego tematu.
Tungle ACC : Fus
Diablo ACC : Bajadoz
Piszę po polsku bo lubię komunikować się w ojczystym języku a nie w "yngielskim".
chillerspoon
Posts: 6
Joined: 24 Aug, 2014 2:32

Post by chillerspoon »

So how exactly do I fix my character?

All the stats are reset, do I level up once and it will trigger all the points back or will this be fixed?

(I have a backup, so can just rollback if I must)
User avatar
Obishedo
Posts: 425
Joined: 09 Mar, 2013 14:14
Location: Jab?onowo Pomorskie - Poland
Contact:

Post by Obishedo »

Tylko dla BrightLorda - napisałem tu na forum, gdyż czekam na rozwiązanie problemu:

Wesja alfa v.031 dawała reset punktów. I teraz zasadniczo prosty wniosek. Mam różne wersje alfa i beta na komputerze. Widzę jak rozwija się ten projekt. Z góry zaznaczam, że nikomu nie podeślę jakiejkolwiek wersji alfa choćby błagał na kolanach bo zobowiązywałem się przestrzegać tajemnicy. Dziś testujemy betę i mogę chociaż wspomnieć, że testowałem alfę. Otóż mam maga na 50 levelu. Mag jak mag. Grane uczciwie. Wbity 50 lvl już na alfie 0.30. Torment - co tu mówić, wszedłem zrobiłem quest z Anvil of Fury i czymś chyba jeszcze i wyszedłem. Wtedy ten poziom nazywał się Doom. Ci co pamiętają te czasy będą wiedzieć... W wersji beta 1.04.2 mój mag ma:

http://awake.diablo1.eu.org/statystyki-maga-t602.html

50 lvl - czemu tak niski? Bo w becie uczestniczę grając innymi klasami. Maga zostawiłem na późniejszy termin :)

siła 15/129
magic 382/433
dex 15/82
vit 20/118

Główny efekt to jest taki, że dodałem wszystko w MAGIC robiąc tzw. reset w alfie 0.31. Z tymi kapliczkami dalej napisałem oczywiście dla picu bo tych co odejmują i dają w zamian gdzie indziej nie ma w Belzebubie. Po prostu ukryłem fakt uczestniczenia w alfie bo do tego byłem zobowiązany. Dziś uczestniczymy już w becie więc śmiało mogę powiedzieć, że w nią grałem. Niestety exp i punkty wyparowały gdyż zapewne nie uwzględniłeś opcji takiej, że ja podczas resetu w wersji alfa 0.31 nie dałem magowi punktów z zadań w str, dex i vit. Proste pytanie: Czy wersja beta 1.04.4 uwzględnia ten stary reset z alfy 0.31 czy nie? Dodam, iż kilka postaci na 20 - 30 levelach też poszło w diabły ale nimi i tak obecnie nie gram. Mam różne wersje alfa i beta na komputerze bo znalazłem gdzieś w otchłaniach mojego dysku i mogę wszystko podesłać tylko Tobie. Próbowałem zgrać maga z wersji 0.31 z dodanymi poprawnie punktami i również nie działa... Co masz zamiar zrobić z tym problemem bo nie mam zamiaru wbijać od 1 do 50 na nowo.
Image
BrightLord

Post by BrightLord »

That anti-cheat is too strict. It will be hotfixed to reset stats to correct value instead of breaking character. I think there is problem with old characters because in alpha versions one of the quests awarded 10 stat instead of 5 now.

Keep in mind there was a bug that allowed symbol of abandoned god and spectral elixir to be traded. Its exploit so if character used two spectrals for single quest completion it was also detected.
User avatar
Obishedo
Posts: 425
Joined: 09 Mar, 2013 14:14
Location: Jab?onowo Pomorskie - Poland
Contact:

Post by Obishedo »

Nie jestem super z angielskiego ale w miarę rozumiem. Grałem moim magiem od 8.10.2013 w wersji bodajże 0.289 (nie wiem czy taka była na tamten dzień - trudno mi stwierdzić) i grało mi się naprawdę super. Nie ukrywam, że się przywiązałem do tej postaci mimo, iż to tak naprawdę kilka pikseli :) Teraz pozostaje czekać na hotfix, który naprawi tego koszmarnego buga z punktami i expem...
Image
BrightLord

Post by BrightLord »

To nie bug.
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 82 guests